Судове рішення #7991660

Справа № 2-1328/10

З А О Ч Н Е    

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

08 лютого 2010 року Подільський районний  суд м. Києва в складі

головуючого – судді             Богінкевич С.М.,

при секретарі:                 Коба О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що вона є власником 3/10 частин житлового будинку № АДРЕСА_1, яку придбала у відповідача 30.10.2007 року за договором купівлі-продажу. Зазначає, що відповідно до умов  даного договору, а саме п. 11, відповідач зобов’язався виписатися та звільнити вищезазначену частину будинку, однак до цього часу жодних дій не вчинив. Оскільки факт реєстрації відповідача в 3/10 частинах будинку № АДРЕСА_1 позбавляє позивачку можливості вільно розпоряджатися своїм майном, просить визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі за обставин викладених вище.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, будь-яких заперечень щодо позову не надіслав, та не надіслав повідомлення про причини неявки, а тому суд вважає за можливе розглядати справу на підставі ст.224  ЦПК України у порядку заочного розгляду, на підставі наявних у справі доказів з урахуванням думки позивачки, яка не заперечувала  проти такого вирішення справи.

Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, будь-яких заперечень щодо позову не надіслав, та не надіслав повідомлення про причини неявки, а тому суд вважає за можливе розглядати справу без його участі на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 30.10.2007 року, зареєстрованого в Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна під № 12 832 від 15 листопада 2007 року, є власником 3/10 частин будинку № АДРЕСА_1.

Згідно довідки форми № 3, наданої КП «Поділ-Житло» від 18.11.2009 року (а.с. 12), за адресою АДРЕСА_1,  зареєстровано чотири особи: позивачка – ОСОБА_1, власник 3/20 будинку, відповідач – ОСОБА_2, колишній власник, співвласник  - ОСОБА_3 та мати власника – ОСОБА_4.

Як вбачається з договору купівлі-продажу частини будинку від 30.10.2007 року, укладеного між позивачкою та відповідачем, ОСОБА_5 та ОСОБА_2 передали у власність ОСОБА_1 3/10 частини житлового будинку № АДРЕСА_1.

Відповідно до п. 11 даного договору, продавці – ОСОБА_5 та ОСОБА_2, зобов’язалися звільнити та виписатись з вищевказаної частини житлового будинку та надати його для безперешкодного користування покупцеві - ОСОБА_1, звільнити від речей домашньої обстановки та вжитку до 02.11.2007 року.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач не мешкає в будинку № АДРЕСА_1 та не з’являвся в ній жодного разу з моменту підписання договору купівлі-продажу, що також підтверджується актами, складеними  КП «Поділ-Житло» від 18.12. 2008 р., 28.02.2009 р. та 18.04.2009 року.

Статтею 71 ЖК України передбачено, що у випадку тимчасової відсутності наймача або членів його  сім'ї  за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду « 2 від 12.04.85 р. «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України», у справах про визнання наймача або члена його сім'ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст.71 ЖК), необхідно з'ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки.

Згідно ч.1 ст. 383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання,  проживання членів своєї сім'ї.

Відповідно до ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні права користування та розпоряджання своїм майном.

З урахуванням вищевикладеного та того, що причиною відсутності відповідача у зазначеній квартирі є відчуження останнім своїх прав власності за договором купівлі-продажу, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки знайшли своє доведення в судовому засіданні, а тому підлягають задоволенню.    

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 383, 391 ЦК України, ст.ст. 71, 150 ЖК України, та керуючись ст.ст.10,11,  209, 212, 214-215, 218, 224, 226-228  ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим будинком за адресою: АДРЕСА_1.

Зобов’язати  Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 з будинку № АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку  через суд першої інстанції, шляхом подачі в десятиденний строк  з дня проголошення  рішення заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

   

Суддя:

  • Номер: 22-ц/810/820/21
  • Опис: про відновлення втраченого судового провадження Артемівського районного суду м. Луганська № 2-1328/10 за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до Денінзон Марини Анатоліївни та Максимової Маргарити Геннадіївни про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1328/10
  • Суд: Луганський апеляційний суд
  • Суддя: Богінкевич Світлана Миколаївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.09.2021
  • Дата етапу: 14.09.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація