Судове рішення #7991648

Справа № 2-4221/09

З А О Ч Н Е    

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

21 січня 2010 року Подільський районний  суд м. Києва в складі

головуючого – судді             Богінкевич С.М.,

при секретарі:                 Петренко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, який діє від імені та в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа: ОСОБА_6, яка діє від імені та в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він є наймачем неприватизованої двокімнатної квартири № АДРЕСА_1. Зазначає, що за даною адресою крім нього також зареєстровано ще 4 особи, в тому числі відповідачки - його мати ОСОБА_4 та ОСОБА_5 – сестра. Однак останні у 2005 році, нічого не пояснюючи, виїхали з вказаної квартири.

Оскільки факт реєстрації відповідачів в квартирі № АДРЕСА_1 завдає позивачу додаткових матеріальних витрат, зумовлених оплатою комунальних послуг, крім того позбавляє можливості користування майном, просить визнати їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі за обставин викладених вище.

Третя особа - ОСОБА_6 позовні вимоги підтримала, просила позов задоволити.

Відповідачки в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, будь-яких заперечень щодо позову не надіслали, та не надіслали повідомленнь про причини неявки, а тому суд вважає за можливе розглядати справу на підставі ст.224  ЦПК України у порядку заочного розгляду, на підставі наявних у справі доказів з урахуванням думки позивача, який не заперечував  проти такого вирішення справи.

Суд, вислухавши пояснення позивача, третю особу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_1 є наймачем двокімнатної неприватизованої квартири № АДРЕСА_1.

Згідно довідки форми № 3, наданої КП «Куренівське» від 13.08.2009 року (а.с. 12), за адресою АДРЕСА_1 зареєстровано п’ять осіб: позивач ОСОБА_1, двоє неповнолітніх синів позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, мати позивача – ОСОБА_4 та його сестра - ОСОБА_5.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачки не мешкають у зазначеній квартирі та не з’являлись в ній жодного разу з часу від’їзду в 2005 році, що також підтверджується актами, складеним КП «Куренівське» від 06.11.2008 р., 05.06.2009 р., 09.07.09 р. та 08.08.09 р.

Статтею 71 ЖК України передбачено, що у випадку тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї  за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно ст. 72 ЖК України, визнання особи такою,  що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача знайшли своє доведення в ході судового розгляду , а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, ст.ст. 71, 72 ЖК України, та керуючись ст.ст.10,11, 209, 212, 214-215, 218, 224, 226-228  ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1, який діє від імені та в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа: ОСОБА_6, яка діє від імені та в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити.

Визнати ОСОБА_4 такою, що втратила право користування житловим приміщенням  за адресою: АДРЕСА_1.

Визнати ОСОБА_5 такою, що втратила право користування житловим приміщенням  за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку  через суд першої інстанції, шляхом подачі в десятиденний строк  з дня проголошення  рішення заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього  протягом 20 днів апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

   

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація