Справа № 2-51 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року Деражнянський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді ДідикаМ.В.
при секретарі Хоменко Л.М.
з участю прокурора Паламарчук Л.В..
відповідачки ОСОБА_1
представника служби
у справах неповнолітніх Надахівської О.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Деражня справу за позовом прокурора Деражнянського району до ОСОБА_1 про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Деражнянського району звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про відібрання дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та стягнення з останньої на його утримання аліментів в розмірі 150 гривень щомісячно. В обґрунтування своїх вимог зазначив, що відповідачка вихованням сина не займається, не створила належних умов для проживання, навчання та розвитку дитини, внаслідок чого ОСОБА_2 часто пропускав заняття в школі, ходив голодний, недоглянутий, що явилося причиною влаштування його в інтернатний заклад, де він зараз і перебуває.
В судовому засіданні представник прокуратури позов підтримала. Відповідачка позов визнала і не заперечує проти відібрання дитини та залишення його на перебуванні v школі-інтернаті, та зобов'язується платити аліменти в розмірі 150 гривень щомісяця.
Вислухавши доводи сторін, пояснення свідків, представника служби в справах неповнолітніх, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Так, наведені позивачем обставини про те, що відповідачка ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини, підтверджуються:
копією рішення Волоськівської сільської ради від 31 серпня 2006 року НОМЕР_1 про необхідність клопотання перед службою у справах неповнолітніх про необхідність відібрання ОСОБА_2 у матері ОСОБА_1;
актом обстеження житлово-побутових умов проживання сім'ї ОСОБА_1 від 10) серпня 2006 року;
характеристикою, виданою виконкомом Волоськівської сільської ради, згідно якої ОСОБА_1 зарекомендувала себе з негативної сторони, вихованням дітей позаймається, веде аморальний спосіб життя, помічалася у вживанні алкогольних напоїв;
довідкою, виданою службою у справах неповнолітніх, про те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 04.09.2006 року влаштований в школу-інтернат смт. Вовковина! яа повне державне утримання;
висновком служби в справах неповнолітніх, згідно якого відповідачка веде аморальний спосіб життя, не займається вихованням сина, не веде домашнє господарство, земельна ділянка не обробляється, у зв'язку з чим малолітній ОСОБА_2 часто пропускав уроки, ходив брудний, голодний, що ,стало причиною) влаштування його в інтернат.
Свідок ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, пояснив, що малолітній ОСОБА_2 регулярно пропускав уроки, мая 36 днів .пропусків, ходив, в брудному одязі, неохайний. Мати ОСОБА_1 та її чоловік самі неодноразово .зверталися з проханням до нього забрати дитину, бо вона не керована.
2
Свідок ОСОБА_4, представник сільської ради, підтвердила факти тою. іде малолітній ОСОБА_2 належав сам собі, ніхто за ним не доглядав. ОСОБА_1 не може забезпечити належні умови проживання та виховання сина, а тому його необхідно залишити в школі-інтернаті, де йому буде краще.
Допущений до участі в справі як третя особа та допитаний в судовому засіданні ОСОБА_5, батько ОСОБА_2, просить передати для проживання сина йому, проте позовних вимог, у визначеному законом порядку, по встановленню місця проживання дитини не заявив.
Незважаючи на те, що прокурор в позовній заяві не ставить питання про місце перебування малолітнього ОСОБА_2, місце перебування останнього суд вважає за необхідне визначити у Вовковинецькій школі - інтернат, враховуючи, що з 4 вересня 2006 він перебуває на повному державному забезпеченні у даному закладі, де забезпечено належні умови проживання, навчання та розвитку.
Відповідно до п.1 ст. 170 Сімейного Кодексу України суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках передбачених пунктами 2-5 частини першої ст. 164 цього Кодексу, а також в Інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоровая і морально: о виховання.
З таким позовом до суду має право звернутися прокурор.
Згідно п. 4 ст. 170 СК України при задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відібрати у ОСОБА_1 малолітнього сина ОСОБА_2, без позбавлення її батьківських прав, та стягнути з неї аліменти .на утримання дитини.
Керуючись ст.ст. 170, п.2 ст.164, 180, 184 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 212-215, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ: Позов задовольнити.
Відібрати у ОСОБА_1, без позбавлення батьківських прав. її малолітнього сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 і залишити на перебуванні у Вовковинецькій школі-інтернаті Деражнянського району.
Стягувати із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки с. Лиманци Снігурівського району Миколаївської області, аліменти на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 150 гривень щомісяця, починаючи з 13 листопада 2006 року до досягнення ним повноліття.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи (одержувач платежу - Територіальне управління державної судової адміністрації в Хмельницькій області; код ЄДРПОУ 26293548; розрахунковий рахунок №37316010000015; банк одержувача - УДК в Хмельницькій області, МФО 815013; призначення платежу «інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Деражнянський районним судом Хмельницької області») у розмірі 7 грн. 50 коп.
Рішення з частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу на один місяць, проте воно може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої" інстанції шляхом подачі в 50-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя ДідикМ.В.