Справа № 2"а"-41-07
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2007 року Ізяславський райсуд Хмельницької області в складі: головуючої -судді П'єнти І.В., при секретарі Бондарь М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяславі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, Ізяславської міської ради про визнання недійсним свідоцтва на право власності на житло,
встановив:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом про визнання недійсним свідоцтва на право власності на житло, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року їм та відповідачу відділом приватизації Ізяславської міської ради було видане свідоцтво на право власності на квартиру АДРЕСА_1, за результатами приватизації, проте вважають, що на момент приватизації квартири вони неправильно сприйняли наслідки вчинюваного ними правочину, що суттєво вплинуло на їх волевиявлення. В обґрунтування своїх вимог зазначають, що мали намір набути право власності на трьох осіб, але оскільки відповідач був зареєстрований на даній житловій площі, але не проживав, він також набув право на частку у власності. Дані обставини перешкоджають їм належно здійснювати свої права та обов'язки.
Позивачі в судовому засіданні позовні вимоги уточнили, суду пояснили, що даний правочин є недійсним, оскільки вчинений під впливом помилки, оскільки вони на момент укладення угоди не могли передбачити наслідки даного правочину, які впливають на їх права та обов'язки та відповідача по справі, відповідно, зважаючи на такі обставини, просять визнати свідоцтво на право власності на квартиру недійсним.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, суду пояснив, що він не мав наміру набувати право власності на житло, зокрема квартиру, де проживають позивачі.
Представник відповідача ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю.
Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд знаходить, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
За ст. 202 ЦК України, правочин є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ст. 203 ЦК України, волевиявлення учасника право чину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі, крім того право чин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
Відповідно до ст. 229 ЦК України, якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо обставин, які мають істотне значення, такий право чин може бути визнаний судом недійсним. Істотне значення має помилка щодо природи правочину, прав та обов'язків, таких властивостей і якостей речі, які значно знижують її цінність або можливість використання за цільовим призначенням.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва на право власності на квартиру АДРЕСА_1, Хмельницької області, видане відділом приватизації Ізяславської міської ради ІНФОРМАЦІЯ_1 року, серії НОМЕР_1, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 на праві спільно сумісної власності належить по 1/4 частині квартири. На момент приватизації позивачі помилялись щодо наслідків вчинюваного ними правочину, що суттєво впливає на їх права та обов'язки, що підтверджується поясненнями сторін, довідками ЖКП м. Ізяслава.
За ст. 72 КАС України, обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватись перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Керуючись ст. 202, 203, 229 Цивільного кодексу України, Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду", ст. ст. 72, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Позов задоволити.
Визнати недійсним свідоцтво на право власності на квартиру АДРЕСА_1, Хмельницької області, видане відділом приватизації Ізяславської міської ради ІНФОРМАЦІЯ_1 року, серії НОМЕР_1.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.