Справа № 2-1377/2007р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2007 року Автозаводский районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого судді - Савічева В.О.
при секретарі - Петько C.O. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Виконкому Кременчуцької міської ради про визнання дійсним свідоцтва про шлюб між спадкоємцями, про визначення часток власності в сумісній спільній власності між спадкоємцями, визнання права в порядку спадкування на 1/2 частину квартири за чоловіком після смерті дружини та визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за Законом.
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Виконкому Кременчуцької міської Ради про визначення часток власності в сумісній спільній власності між спадкоємцями, визнання права в порядку спадкування на 1/2 частину квартири за чоловіком після смерті дружини та визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за Законом. В позові зазначив, що згідно свідоцтва на житло за НОМЕР_1 від 07.05.1993 року на правах сумісної спільної власності квартира АДРЕСА_1 належала батькам: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, тобто кожному умовно належало по 1/2 частині квартири. ІНФОРМАЦІЯ_1 р. мати померла, батько прийняв спадщину - 1\2 частину вказаної квартири, але свідоцтво не отримав і ІНФОРМАЦІЯ_2 р. помер. Після смерті батька заявив про прийняття спадщини тільки 10.03. 2006 p., тобто пропустив строк. Крім цього в свідоцтві про шлюб батьків вказано по-батькові батька - «ІНФОРМАЦІЯ_3», а згідно свідоцтва про смерть - «ІНФОРМАЦІЯ_4», виникла необхідність визнання свідоцтва про шлюб батьків дійсним.
В попередньому судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав і просив їх задовольнити.
Представник відповідача Виконкому Кременчуцької міської ради м. Кременчука в судове засідання не з»явився, просили справу розглянути без їх участі. Представники третіх осіб 1-ої нот контори, КП «МБТІ» в судове засідання не з»явилися по невідомій суду причині, про день слухання справи були повідомлені належним чином.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, дослідивши зібрані по справі докази приходить до наступних висновків.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Так, судом встановлено, що згідно свідоцтва на житло за НОМЕР_1 від 07.05.1993 року на правах сумісної спільної власності квартира АДРЕСА_1 належала батькам ОСОБА_1: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, тобто кожному умовно належало по 1/2 частині квартири. ІНФОРМАЦІЯ_1 р. мати померла, батько прийняв спадщину - 1\2 частину вказаної квартири, але свідоцтво не отримав і ІНФОРМАЦІЯ_2 р. помер. Після смерті батька заявив про прийняття спадщини тільки 10.03. 2006 p., тобто пропустив строк. Крім цього в свідоцтві про шлюб батьків вказано по-батькові батька - «ІНФОРМАЦІЯ_3», а згідно свідоцтва про смерть -«ІНФОРМАЦІЯ_4», виникла необхідність визнання свідоцтва про шлюб батьків дійсним.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 2 ст. 355, 368 ,372, 1220, 1221, 1222, 1261, 1268 ЦК України , ст.ст. 130, 174 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Виконкому Кременчуцької міської ради про визнання дійсним свідоцтва про шлюб між спадкоємцями, про визначення часток власності в сумісній спільній власності між спадкоємцями, визнання права в порядку спадкування на 1/2 частину квартири за чоловіком після смерті дружини та визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за Законом - задовольнити.
Визнати дійсним свідоцтво про шлюб між ОСОБА_2, як вказано в свідоцтві; і ним же як вказано в свідоцтві про смерть ОСОБА_2, та ОСОБА_3, яке видано 13.08.1958, після реєстрації шлюбу Градижським районним бюро ЗАГС, полтавської області, актовий запис НОМЕР_2.
Визнати, що згідно свідоцтва НОМЕР_1 від 7.05.1993 про право власності на житло в сумісній спільній власності на квартиру АДРЕСА_1, на правах власності ОСОБА_3 належала, яка померла 12.03.05 року , належала 1/2 частина цієї квартири та на правах власності 1/2 частина цієї квартири належала ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 рок.
Визнати, що ОСОБА_2 дійсно прийняв спадщину 1/2 частину квартири АДРЕСА_1, після смерті його дружини ОСОБА_3.
Визнати, що ОСОБА_1 пропустив строк на прийняття спадщини після смерті батька з поважних причин і визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на квартиру АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.