Судове рішення #7976245

Справа № 2-102/2010

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

    10 лютого 2010 року                         смт. Петриківка

    Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючої судді Іщенко І.М. при секретарі Горбулі М.В., за участю сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Петриківська державна нотаріальна контора про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,  -

В С Т А Н О В И В :

    В листопаді 2009 року до Петриківського районного суду звернувся ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Петриківська державна нотаріальна контора про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

    Позивач в позовній заяві обґрунтовує свої вимоги тим, що 26.04.2006 року помер ОСОБА_4 - дід по материнській лінії ОСОБА_2. Він проживав за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок за вказаною адресою. Заповіт він не залишив.

    Спадкоємцями померлого ОСОБА_4 є відповідачка яка у зв'язку зі смертю своєї матері, доньки померлого ОСОБА_4 - ОСОБА_5, успадкувала її частку за правом представлення, та успадкувала частину спадщини ОСОБА_6, яка є донькою померлого ОСОБА_4 та відмовилася від своєї частки в спадщині на користь відповідачки.

    Крім відповідачки, спадкоємцем померлого ОСОБА_4 є його онука ОСОБА_2, яка успадковує за правом представлення, частку своєї померлої матері ОСОБА_7 - доньки ОСОБА_4

    Позивач обґрунтовує причини несвоєчасного звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини тим, що протягом останніх чотирьох років у нього був тяжкий фізичний та психоемоційний стан після вчинення 07.06.2005 року  на нього нападу, в результаті якого йому  було заподіяно тяжкі тілесні ушкодження, небезпечні для життя. Він знаходився в реанімаційному відділенні, його післяопераційний стан був тяжким. Кримінальна справа за даним фактом розглядалась до 24.01.2006 р. Його родина і на даний час відчуває матеріальний та психологічні наслідки шкоди, заподіяної йому під час злочину.            

   

    Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить їх задовольнити, підтвердивши обставини викладені у позовній заяві.

    Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що позов визнає частково, пояснила, що вона не заперечує, що неповнолітня ОСОБА_2 має право на спадщину, але вважає, що вона пропустила шестимісячний строк на звернення до нотаріуса із відповідною заявою.

    Третя особа: Петриківська державна нотаріальна контора надала до суду  заяву в якій зазначила, що проти позову не заперечує та просить суд розглянути справу без їх представника.

    Заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 задовольнити із наступних підстав.

    Судом були встановлені наступні обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

    26.04.2006 року помер ОСОБА_4, що підтверджується довідкою сільської ради (а.с. 20). До дня смерті він проживав за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується відповідною довідкою (а.с. 10).

    Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок.

    Спадкоємцями померлого ОСОБА_4 за законом є його онуки ОСОБА_3 та малолітня ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, свідоцтво про народження (а.с. 11).  

    ОСОБА_3 успадкувала частину спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_5, а також частину спадкового майна тітки ОСОБА_6, яка відмовилась від спадщини на її користь.  

    Малолітня ОСОБА_2 успадкувала частку своєї матері ОСОБА_7, яка померла  27.12.2001 року та була дочкою ОСОБА_4І.(а.с.7).

    Частиною 1 статті 1266 ЦК України передбачено, що внуки,  правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері,  батькові,  бабі,  дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

    Відповідно до ч. 4 ст. 1268 ЦК України малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна  дієздатність  якої  обмежена,  вважаються   такими,   що прийняли спадщину,  крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273  ЦК України

    Причини несвоєчасного звернення ОСОБА_1 до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини в інтересах малолітньої дочки є поважними, що підтверджується виписками із медичної картки ОСОБА_1 (а.с. 20) та  виписками із історії хвороби ОСОБА_2 (а.с. 21, 28-29).

    Згідно ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

    Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити  йому  додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

     

    Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини від імені малолітньої дочки.

    Відповідно до ст 88 Цивільного процесуального кодексу України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої  сторони  понесені  нею і документально підтверджені судові витрати.

    На підставі вищевикладеного і керуючись ст. 10, 60, 174, 212, 215 ЦПК України, ст. 1266, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позовні вимоги  ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Петриківська державна нотаріальна контора про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

    Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю в один місяць для подання до Петриківської нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4, який помер 26.04.2006 року і був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_3.

Стягнути із ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 8,50 гривень (вісім гривень 50 копійок) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 37 гривень (тридцять сім гривень 00 копійок) на користь ОСОБА_1.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку  до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня винесення рішення  заяви про апеляційне оскарження та подачі протягом 20-ти днів апеляційної скарги чи в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК Украї н и.

    СУДДЯ:                             І.М. Іщенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація