Справа №3-208/10р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2010 року м. Берегово
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Ільтьо І. І., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління Служби безпеки України в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого основне місце роботи головним маркшейдером ТзОВ «Закарпатполіметали», по сумісництву маркшейдером ТОВ «Нумінатор, та маркшейдером МПП «Андезіт», громадянин України,
за ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
19 січня 2010 року, у порядку компетенції, визначеної ст. ст. 5, 37 Закону України «Про державну таємницю», та п. 4 Постанови КМУ №1893 від 27.11.1998 року («Про затвердження інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави» - далі «Інструкції» до Управління СБ України в Закарпатській області з Берегівського РВ УСБУ в Закарпатській області надійшло інформування щодо правопорушень у сфері охорони державної таємниці, а саме щодо обставин незаконного зберігання на ТОВ «Закарпатполіметали» (с. Мужієво, вул. Чіпі 2, Берегівського району) документів, які містять інформацію з обмеженим доступом, що є власністю держави та мають гриф обмеженого доступу «Секретно».
Зокрема, на вказаному товаристві головним маркшейдером ОСОБА_1, використовуються картографічні матеріальні носії інформації масштабів 1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000, які містять відомості з обмеженням доступу «Секретно» та геологічні документальні матеріали з грифом обмеження доступу «Таємно».
Крім того, наявні на ТОВ «Закарпатполіметали» таємні матеріали, у порушення ст. 20 Закону України «Про державну таємницю» зберігались без спеціального дозволу, який надається органом Служби безпеки України на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею. Дані картографічні та геологічні матеріали з позначкою «Секретно» постійно зберігались в приміщенні маркшейдерського відділу ТОВ «Закарпатполіметали», які ОСОБА_1 отримав під відповідальне зберігання за актом прийому передачі від працівників бухгалтерського відділу .
Як встановлено, режимно-секретний орган ТОВ «Закарпатполіметали» ліквідовано наказом керівника підприємства в 2000 році і в серпні 2001 року маркшейдерські документи, в т.ч. картографічні матеріали з грифом обмеження доступу «Секретно», були передані головному інженеру ОСОБА_1.
Також виявлено, що в приміщенні маркшейдерського відділу ТОВ «Закарпатполіметали» відсутні умови та необхідний режим для зберігання секретних матеріалів. Так як відповідальним за зберігання таємних та конфіденційних картографічних матеріалів, згідно акту прийому-передачі,
був головний маркшейдер ОСОБА_1О ., то відповідно до чинного законодавства він повинен був попередньо ознайомитись з вимогами закону України «Про державну таємницю» та іншими нормативними актами у сфері охорони інформації з обмеженим доступом, яка є власністю держави. Однак, як керівництво ТОВ, так і ОСОБА_1, а саме, - після втримання матеріальних носіїв секретної інформації під відповідальне зберігання, - не вжив заходів по обмеженню доступу сторонніх до них та не організував їх належну передачу до режимно-секретного органу Закарпатської геологорозвідувальної експедиції, звідки вони надійшли, що загалом могло б кваліфікуватися як злочин - розголошення відомостей, що містять державну таємницю.
Але, як з'ясовано у подальшому, наказом СБУ №755 від 25.11.2009 року «Про затвердження змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю», відомості, які містились в картографічних та геологічних матеріалах ТОВ «Закарпатполіметали», наразі визнано
такими, що підлягають розсекреченню, у зв'язку із цим, наказом Держкомзему № 633 від 04.12.2009 року такі відомості було віднесено до конфіденційної інформації, яка є власністю держави доступ до якої повинен обмежуватись грифом «Для службового користуваннях».
Таким чином, оскільки після факту зміни обмеження грифів обмеження доступу ОСОБА_1, як головним маркшейдером ТОВ «Закарпатполіметали» не забезпечено чинний порядок обліку, зберігання та використання картографічних та геологічних матеріалів, яким визначено п. 10 «Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, затвердженої постановою КМУ №1893 від 27.11.1998 року.
Крім того, всупереч вимог п. 8 «Інструкції-1893» із змістом «Інструкції...» та з іншими відомчими нормативними документами у сфері захисту конфіденційної інформації, що є власністю держави, ОСОБА_1, як відповідальний за зберігання та використання головний маркшейдер підприємства, не ознайомлений.
У порушення пп. 1, 55 «Інструкції - 1893» режим запобігання можливому витоку конфіденційних відомостей в установі не забезпечувався, зокрема, через відсутність механізму визначення наявності таких відомостей в ТОВ «Закарпатполіметали», невизначеністю єдиного місця їх постійного зосередження (зберігання), обмеження доступу до них з боку сторонніх осіб тощо (картографічні та геологічні матеріали з позначками «Секретно» та «Для служебного пользования» містились у відкритих для огляду приміщеннях, на поличках шаф, столах тощо).
У порушення вимог п. 10 «Інструкції - 1893» облік документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави в ТОВ «Закарпатполіметали» ОСОБА_1 не вівся.
В судове засідання громадянин ОСОБА_1 не з’явився, згідно поданої заяви просив суд розглянути протокол без його участі, зі змістом протоколу згідний, правопорушення визнає .
Перевіривши матеріали справи суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст.212-5 КУпАП, тобто як порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави.
На підставі наведеного до адмінправопорушника ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч. 1 ст.212-5 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст.212-5, ст. 283, п. 1 ст. 284 КпАП України,
п о с т а н о в и в :
Оштрафувати ОСОБА_1 на 51( п’ятдесят одна) гривень.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови через цей суд до апеляційного суду Закарпатської області.
Суддя: Ільтьо І.І.
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-208/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Ільтьо Іван Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.04.2010
- Дата етапу: 21.04.2010