Судове рішення #7967514

                  Справа №2-о-17/2010 р.

                                                       Р   І   Ш   Е   Н   Н   Я

                                    І   М  Е  Н  Е   М          У    К    Р    А    Ї    Н    И

    25 лютого 2010 року     Тернівський міський суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого                         судді  Фаріна Н.Ю.,

при секретарі         Ощепкової І.С.,

за участю:            

заявника             ОСОБА_1

представника заявника                       адвоката ОСОБА_2,

зацікавленої особи         ОСОБА_3,    

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у залі суду міста Тернівки цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  зацікавлена особа – ОСОБА_3,  

                            В С Т А Н О В И В:

    Заявниця ОСОБА_1 посилається на те, що 09 липня 2009 року померла її бабуся - ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про її смерть, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Тернівського міського управління юстиції Дніпропетровської області 13 липня 2009 року, за актовим записом № 268.

    За життя, 02 листопада 2001 року, ОСОБА_5 склала на користь заявниці заповіт, який був посвідчений приватним нотаріусом Тернівського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрований в реєстрі за № 2482. За заповітом усе майно, що належало ОСОБА_5 за життя на день її смерті, де б воно не знаходилося і з чого б не складалося, а також все те, на що вона за законом мала право, відписано ОСОБА_1

    До   складу  спадкового   майна,   що   залишилося   після   смерті   спадкодавця, належить квартира № 49 у будинку за № 4 по бульвару Героїв Космосу м. Тернівки Дніпропетровської області, що підтверджується договором купівлі-продажу даної квартири.

    15 січня 2010 року заявниця, як спадкоємець за заповітом, звернулася до Тернівської державної нотаріальної контори із заявою про видачу мені свідоцтва на спадщину за заповітом. Державний нотаріус Тернівської державної нотаріальної контори відмовила ОСОБА_1 у видачі свідоцтва на спадщину, у зв'язку з тим, що в установлений законом шестимісячний строк, заяву про прийняття спадщини вона не подала, документи, що підтверджують постійне проживання за спадкодавцем не надала, доказом чого є постанова нотаріуса, яка долучена до позовної заяви.

    ОСОБА_1 постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, що підтверджується актом, складеним 26 січня 2010 року представниками ЖРЕК-3 міста Тернівки.

    По вказаним вище підставам заявниця вимушена звернутися до суду з метою  встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

    В судовому засіданні заявниця ОСОБА_7Є та її представник – адвокат ОСОБА_2 заяву підтримали та просили встановити факт того, що ОСОБА_1 постійно проживання разом із спадкодавцем - ОСОБА_8 на день її смерті, що настала 09 липня 2009 року, тобто на час відкриття спадщини.

    Зацікавлена особа – ОСОБА_3 проти задоволення заяви не заперечував.

    Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

      Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Суд, вислухавши думку учасників процесу, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що заява обгрунтована та підлягає задоволенню з   наступних підстав.

    Відповідно до частини 3 статті 1268 Цивільного кодексу України - спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Відмову від спадщини ОСОБА_1 не заявляла.

    Відповідно до частини 5 статті 1268  ЦК України - незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини

    Спадкоємців майна ОСОБА_4 за законом першої черги немає. ОСОБА_3, як племінник померлої, є спадкоємцем за законом п'ятої черги, але до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини він не звертався.

    Згідно пункту 2 абзацу 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року “Про судову практику у справах про спадкування” - якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

    На підставі викладеного, ст. 1268 ЦК України, керуючись  ст. ст.  10, 60, 130, 174, 179, 192, 212, 231-215, 234, 256,  ЦПК України, суд-  

   

                                              В И Р І Ш И В:

   

    Заяву  ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  зацікавлена особа – ОСОБА_3 – задовольнити повністю.

     Встановити факт постійного проживання  ОСОБА_1 разом із спадкодавцем - ОСОБА_8 на день її смерті, що настала 09 липня 2009 року, тобто на час відкриття спадщини.

    Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана в Тернівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

    Головуючий                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація