Судове рішення #7966135

                                              Справа №2-5158/09

           

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

          05 січня 2010  року                                                                                                                         м. Кам’янець-Подільський

          Кам’янець-Подільський міськрайонний суд  Хмельницької області в складі:

головуючого судді -  Лисюка  А.І.

при секретарі - Гнапінській Т.В.,

       розглянувши у відкритому судовому засіданні   цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,  суд, -

В С Т А Н О В И В  :

    Сторони  перебувають в зареєстрованому шлюбі 28.04.2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану міста Кам’янця-Подільського Кам’янець-Подільського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області, актовий запис № 211.

    Від  подружнього життя народився  син ОСОБА_3, 13 листопада 2007 року.

          Позивачка, звернувшись до суду з цим позовом  вказує, що  відповідач, батько дитини, матеріальної допомоги на утримання сина ОСОБА_4 з жовтня 2009 року не надає, хоча працездатний. Тому просить стягнути з відповідача на її користь 1\4 частину заробітної плати (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового  мінімуму  для дитини відповідного віку до повноліття дитини. Та стягнути з відповідача аліменти на її утримання до досягнення дитиною  трьох років в розмірі 1\4 частини його заробітної плати (доходу) щомісячно.

    Позивачка в суді  свої позовні вимоги підтримує, просить стягнути аліменти з ОСОБА_2 на свою користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1\4 частини заробітної плати (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового  мінімуму  для дитини відповідного віку до його повноліття та на її утримання до досягнення дитиною  трьох років в розмірі 1\4 частини заробітної плати (доходу) щомісячно.

              Відповідач в  суді  позов  визнав, погодився щомісячно сплачувати аліменти  на утримання сина  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі  1\4 частини заробітної плати (доходу) щомісячно до досягнення ним повноліття, але не менше 30%  прожиткового мінімуму доходів  громадян  для дитини відповідного віку до повноліття дитини. Та сплачувати аліменти на  утримання дружини  до досягнення дитиною  трьох років в розмірі 1\4 частини заробітної плати (доходу) щомісячно.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін вважає,  що позов  підлягає задоволенню, оскільки оснований на законі, доведений в суді, повністю визнаний самим відповідачем.

Встановлено,  що від  подружнього життя  сторони мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою і знаходиться на повному її утриманні.

Батько дитини - відповідач по справі,  не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, та позивачки, яка являється його матір’ю, хоч має можливість їх матеріально утримувати, оскільки  працездатний.

Позивачка в даний час перебуває у важкому матеріальному становищі, оскільки ніде не працює,  доглядаючи  за дитиною в декретній відпустці, що підтверджується довідкою  ТзОВ «Сільпо-55» від 24.11.2009 року №24.

Згідно  ч.1 ст.80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя у …; ч.2 ст.84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років; ст.180 СК України, батьки зобов’язані  утримувати дитину до досягнення нею повноліття; ч.1ст.183 СК України, частка заробітку(доходу) ..батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Як перевірено судом,  позивачка дійсно потребує матеріальної допомоги, як на утримання дитини, так і на утримання одного з подружжя.

Тому даний позов  слід задоволити і стягувати щомісячно аліменти з відповідача на користь ОСОБА_1 на утримання сина до його повноліття в розмірі 1\4 частини заробітної плати (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового  мінімуму доходів громадян для дитини відповідного віку до повноліття дитини.

                  Стягувати щомісячно аліменти з відповідача на користь позивачки до досягнення дитиною  трьох років в розмірі 1\4 частини заробітної плати (доходу) щомісячно.

На підставі ст.ст.80,84, 180,182-184 Сімейного кодексу України,

 керуючись ст.ст. 3,10,15,30,107, 208,209,213,215  ЦПК України,  суд,-

В И Р І Ш И В  :

             Стягувати щомісячно аліменти  в розмірі 1\4 частини заробітної плати (доходу), але не менше  ніж 30% прожиткового мінімуму доходів громадян   для дитини  відповідного віку  з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3,  уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4; жителя ІНФОРМАЦІЯ_5,  працюючого  в ТзОВ «Основа» (м.Київ, вул.Ковпака,17 (директор ОСОБА_5В.))  на користь  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки та жительки м.Кам’янець-Подільського, вул.Нігинське шосе,18/22, Хмельницької області, не працюючої  на утримання  сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  починаючи з  27.11.2009  року  до  досягнення ним повноліття.

            Стягувати щомісячно аліменти  в розмірі 1\4 частини заробітної плати (доходу) щомісячно з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3,  уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4; жителя ІНФОРМАЦІЯ_5,  працюючого  в ТзОВ «Основа» (м.Київ, вул.Ковпака,17 (директор ОСОБА_5В.))  на утримання дружини – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки та жительки м.Кам’янець-Подільського, вул.Нігинське шосе,18/22, Хмельницької області, не працюючої, починаючи з  27.11.2009  року  до  досягнення дитиною  трьох років.

             Стягнути з  ОСОБА_2 на користь держави  51 грн.  державного мита.

             Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

              На рішення суду може бути подана  апеляційна  скарга до апеляційного суду  Хмельницької області через Кам’янець-Подільський  міськрайонний суд  на протязі  двадцяти днів при умові  подачі заяви  про оскарження на протязі  десяти днів з дня проголошення рішення.

              Неподання  заяви про апеляційне  оскарження рішення суду не позбавляє права  сторін подати  апеляційну  скаргу  у строк  встановлений для подання заяви.

             

 Суддя Кам’янець-Подільського

міськрайонного суду:                                                                                                                      ОСОБА_6    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація