Справа №22-6357/08 Головуючий у 1-й інстанції - Кирилюк Г.М.
Доповідач - Матвеева О.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 грудня 2008 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
головуючого Матвєєвої О.А.
суддів " Шебуєвої В.А.Касьяна О.П.
при секретарі Фроловій І.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Святошинського районного суду м. Києва від 5 травня 2008 року в справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київвисотбуд", третя особа: Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна про визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва.
Заслухавши доповідь судді Матвєєвої О.А., пояснення осіб, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів, -
ВСТАНОВИЛА:
В січні 2008 року позивачка звернулась до суду з позовом в якому просить визнати за нею право власності на частину об'єкту незавершеного будівництва - однокімнатну АДРЕСА_1
21 березня 2008 року представник позивача доповнила позовні вимоги, просить визнати за позивачем майнове право на об'єкт незавершеного будівництва однокімнатну АДРЕСА_1
Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 5 травня 2008 року позов задоволено частково, визнано за ОСОБА_3 майнові права на об'єкт інвестування -АДРЕСА_1, в решті позовних вимог - відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, оскільки судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість постановленого рішення в цій частині, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як установлено судом і це вбачається з матеріалів справи, 25.06.2004р. між ТОВ «Київвисотбуд» та ОСОБА_4 було укладено інвестиційний договір №29\2004\ССА згідно до якого ОСОБА_4 зобов»язався інвестувати будівництво квартири АДРЕСА_1 загальною площею 46, 68м2, а забудовник зобов»язався побудувати квартиру та передати її інвесторові у третьому кварталі 2006 року.
Договором про поступку зобов»язань за зазначеним договором ОСОБА_4 20.11.2006р. передав свої права та зобов»язання за цим договором ОСОБА_3
Частково задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що інвестор повністю виконав свої зобов »язання та за умовами договору набув майнові права на об»єкт інвестування.
Такі висновки суду ґрунтуються на вимогах закону та на повно, всебічно і об»єктивно досліджених обставинах справи, які перевірені доказами.
Не можуть бути задоволені доводи апеляційної скарги про те, що право власності може виникати не лише на майно введене в експлуатацію, а також і на об'єкт незавершеного будівництва, оскільки згідно ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.
Крім того, згідно ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 1 липня 2004 року з відповідними змінами, однією з підстав для проведення державної реєстрації речового права на нерухоме майно є наявність акту прийому нерухомого майна до експлуатації.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на зазначене, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції постановлено з додержанням вимог матеріального і процесуального права та не може бути скасоване з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
Керуючись ст. 218, 303, 307, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - відхилити.
Рішення Святошинського районного суду м. Києва від 5 травня 2008 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.