Судове рішення #7955290

                                         

                                                                                                     

                 Справа № 2-53/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

     26 січня 2010 року Рокитнянський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Нечепоренка Л.М., при секретарі Киричок В.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт.Рокитне цивільну справу за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Савинецької сільської ради Рокитнянського району Київської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,-                                  

                                                                                 

                            у с т а н о в и в :

Позивачі в позовній заяві посилаються на те, що 03.04.09  помер їх батько ОСОБА_4, який проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивачі є спадкоємцями за законом. Крім них, спадкоємцем за законом є їх мати  - ОСОБА_5, яка відмовилася від спадщини на їх користь. Вони подали до Державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і їм видані свідоцтва про право на спадщину за законом.

Після смерті батька відкрилася спадщина, а саме – житловий будинок з господарськими спорудами, розташований в с.Савинці по вул.Жовтневій,10, але позивачі не можуть отримати витяг з Реєстру про право власності на даний будинок через відсутність правовстановлюючого документа, яким би посвідчувалося право власності ОСОБА_4 на це майно. Просять суд визнати за ними право власності на житловий будинок з господарськими спорудами.

В попереднє судове засідання позивачі не з»явилися, натомість подали до суду заяву, в якій просять заслухати справу за їх відсутності та підтримали свої позовні вимоги.

    Відповідач, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце слухання справи, до суду не з»явився, подав до суду заяву, в якій позов визнав та просить заслухати справу за його відсутності.

    За вказаних обставин суд ухвалив провести слухання справи у попередньому судовому засіданні без участі сторін.    

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

    Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця).

Позивач, прийнявши спадщину, відповідно до ст.1268 ч.2 ЦК України та п.208 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року № 20/5, вважається таким, що прийняв спадщину. Тому з огляду на те, що ОСОБА_4 на час своєї смерті був власником житлового будинку з господарськими будівлями, його право власності на дане майно перейшло у порядку спадкування до позивачів.

    Керуючись ст.ст.392, 1216, 1261, 1268 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 04.10.1991 року № 7 “Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок”, ст.ст.10, 11, 14, 57, 88, 174, 215, 217  ЦПК України, суд

                              В И Р І Ш И В :

    Позов  задовольнити.

    Визнати в рівних частках за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 право власності на житловий будинок, розташований в с.Савинці по вул.Жовтневій,10 Рокитнянського району Київської області загальною площею 69,7 кв. м, інвентарізаційною вартістю 53218 грн. та господарськими спорудами: погріб, гараж, прибудова, три жомові ями, три сараї, колодязь питний, огорожа, ворота, стінка підпірна інвентаризаційною вартістю 50611 грн..

    Звільнити позивачів від сплати судового збору, відповідача – від сплати судових витрат.

    Рішення  може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області шляхом  подання до Рокитнянського районного суду заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня його проголошення  і подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.

 Суддя          

                                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація