Судове рішення #795487
Справа № 1-27 2007 р

Справа № 1-27 2007 р.

ВИРОК ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

05 лютого 2007 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючої судді Задорожної Л.І.

при секретарі Паршегубі Г.П.

з участю прокурора Медвідь В.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Гайвороні справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3року народження, уродженки м. АДРЕСА_1Кіровоградської області, українки, громадянки України, безпартійної, з середньою освітою, розлученої, має двоє неповнолітніх дітей, мешканки м. АДРЕСА_2, не працюючої, раніше не судима

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Підсудна ОСОБА_1. здійснила злісне ухилення від сплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей, стягнутих за рішенням суду. Злочин скоєно за слідуючих обставин.

Рішенням Гайворонського районного суду від 26.06.2002 року ОСОБА_1. зобов'язана сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2. на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (прибутків) щомісячно, але не менше 1/2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на кожну дитину, починаючи з 11.06.2002 року і до повноліття сина ОСОБА_3, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4року, далі 1/4 частину заробітку (прибутків), але не менше 1/2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян до повноліття сина ОСОБА_4, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5року.

Підсудна ОСОБА_1. з липня 2002 по січень 2007 року не сплачувала аліменти, будучи працездатною, та маючи періодичні заробітки, тобто злісно ухилялась від виконання рішення суду, хоча неодноразово попереджалась відділом ДВС Гайворонського району про кримінальну відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів.

Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1. визнала себе винною і пояснила, що протягом 2002-2006 років проживала за рахунок тимчасових заробітків, але аліменти не сплачувала, знала про рішення суду, а також її неодноразово викликали у відділ ДВС та попереджали про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів. Заявила, що розкаюється у скоєному.

Згідно ч. З ст. 299 КПК України, суд визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з'ясувавши правильне розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, роз"яснивши їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, в оцінку інших доказів, досліджених органом досудового слідства, не входив.

 

Суд вважає, що в судовому засіданні знайшла ствердження вина підсудної в злісному ухиленні від сплати аліментів на утримання дітей за рішенням суду, оскільки судом встановлено, що рішення суду є, підсудна працездатна, мала тимчасові заробітки, з яких повинна була сплачувати аліменти у розмірі 1/3 частини від заробітку, але безпричинно не робила цього, що є злісним ухиленням від сплати аліментів.

Враховуючи викладене суд вважає, що дії підсудної слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 164 КК України, як злісне ухилення від сплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Призначаючи покарання підсудній ОСОБА_1., суд приймає до уваги суспільну небезпеку злочину, скоєного нею, особу підсудної та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Підсудна скоїла злочин невеликої тяжкості.

За місцем проживання характеризується негативно: не працює, зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя.

Вину у скоєнні злочину визнала повністю та розкаюється у вчиненому, що суд визнає за обставину, яка пом'якшує покарання.

Обставин, що обтяжують покарання підсудної, по справі не вбачається.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе перевиховання підсудної без ізоляції від суспільства і тому вбачає за необхідне призначити їй покарання у вигляді громадських робіт.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,-

ПРИСУДИВ:

Визнати винною ОСОБА_1за ч. 1 ст. 164 КК України й призначити їй покарання у вигляді 100 (ста) годин громадських робіт.

На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Гайворонський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація