Судове рішення #79435
Справа №22-496 а /06

Справа №22-496 а /06                               Головуючий у 1 інстанції: Писанець К.К.

Доповідач: Готра Т.Ю.

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

27 червня 2006 року                                                                        м. Ужгород

Колегія   суддів    судової   палати   у   цивільних   справах   апеляційного    суду Закарпатської області в складі:

головуючої: Готри Т.Ю., суддів : Мацунича М.В., Панька В.Ф., при секретарі: Карбованець М.В., з участю : позивача ОСОБА_1, зацікавленої особи ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Першої Ужгородської державної нотаріальної контори, зацікавленої особи ОСОБА_2 про визнання неправомірними дій Першої Ужгородської державної нотаріальної контори щодо відмови у винесенні постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії, щодо відмови в оформленні права власності на 1/2 частини спадщини за законом та про зобов»язання Першу Ужгородську державну нотаріальну контору оформити право власності за законом на 1/2 частину спадкового майна, за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на постанову Ужгородського міськрайонного суду від 3 квітня 2006 року,-

встановила:

Позивач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу в якій частково оскаржує постанову Ужгородського міськрайонного суду від 3 квітня 2006 року, а саме в частині відмови йому у задоволенні позовних вимог про визнання неправомірними дій Першої Ужгородської державної нотаріальної контори щодо відмови в оформленні права власності на 1/2 частини спадщини за законом та про зобов»язання Першу Ужгородську державну нотаріальну контору оформити за ним право власності за законом на 1/2 частину спадкового майна. У скарзі просить скасувати постанову в цій частині, як незаконну та необгрунтовану, і ухвалити нову, якою задовольнити заявлені ним позовні вимоги.

В судовому засіданні апелянт скаргу підтримав, вимоги викладені в ній просив задовольнити.

Завідувач Першої Ужгородської державної нотаріальної контори Бучацька Л.В. в судове засідання не з»явилася, у запереченнях на апеляційну скаргу просила суд розглянути дану справу у її відсутності в зв»язку з відпусткою.

Заінтересована особа ОСОБА_2 апеляційну скаргу не визнала, просила таку залишити без задоволення.

Заслухавши доповідача, пояснення апелянта ОСОБА_1, заінтересованої особи ОСОБА_2, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

 

Як убачається з матеріалів справи 27.06.2003 року померла мати позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3.

Спадкоємцем її майна за заповітом була ОСОБА_2, сестра позивача.

Рішенням апеляційного суду Закарпатської області від 17.03.2005 року заповіт ОСОБА_3 від 4.04.2002 року посвідчений Першою Ужгородською державною нотаріальною конторою за реєстром №НОМЕР_1 - визнано недійсним.

Згідно ст. 1257 ЦК України у разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на спадкування за законом на загальних підставах.

Враховуючи, що ОСОБА_2 у встановлений ст. 1270 ЦК України строк прийняла спадщину, подавши про це заяву, тому вона вважається такою, що вчасно прийняла спадщину і визнається спадкоємцем першої черги за законом, як і позивач та його брат ОСОБА_4, які також вчасно прийняли спадщину.

За таких обставин колегія суддів вважає, що відмова Першої Ужгородської державної нотаріальної контори позивачу ОСОБА_1 в оформленні права власності на 1/2 частини спадщини за законом - є правомірною, оскільки спадкове майно між спадкоємцями за законом, які прийняли спадщину ділиться порівну, а саме по 1/3 частці кожному.

З огляду на наведене колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду першої інстанції відповідно до вимог ст.200 КАС України підлягає залишенню без зміни, а апеляційна скарга позивача ОСОБА_1 залишенню без задоволення.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205,206 КАС України, колегія суддів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Постанову Ужгородського міськрайонного суду від 3 квітня 2006 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України на протязі одного місяця після набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація