Справа № 2-23 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
16 лютого 2007 року Путивльський районний суд Сумської області в складі головуючого - судді - Гриценко П.П. при секретарі - Готенко Т.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Путивль справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - житлово експлуатаційна контора м. Путивль про визнання втратившими право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду і свої вимоги мотивує тим, що йому і його сім'ї в 1977 році була надана квартира АДРЕСА_1.
В 1993 році, він з сім'єю , в тому числі з своїм сином - ОСОБА_2 , виїжджав на заробітки по вербуванню до Приморського краю , Російської Федерації.
У вересні 1993 р. його син - ОСОБА_2 повернувся до м. Путивль і за згодою всіх повнолітніх членів сім'ї був переукладений договір на квартиру, де наймачем став - ОСОБА_2. Ці обставини підтверджуються і рішенням Путивльського виконкому про зміну договору жилого найму (а.с 31 - 33).
У вересні 1995 році він повернувся до м. Путивль і став проживати разом зі своєю сім'єю, саме: з двома синами - ОСОБА_2 і ОСОБА_3, відповідачами по справі, що підтверджується також і даними по квартирної картки із Путивльської ЖЕК і не заперечується відповідачами (а.с 6).
Його син - ОСОБА_2 у вересні 1995 році залишив квартиру і виїхав в с Анютіне Конотопського району Сумської області і до цього часу, фактично, до квартири не приїжджає, йому допомоги не надає.
Другий його син - ОСОБА_3, з серпня 1997 року пішов проживати до своєї матері, яка залишила сім'ю , а з березня 1999 року фактично склав свою сім'ю і проживає по АДРЕСА_2, де із своєю співмешканкою виховують двох дітей, і з цього ж часу також в квартиру не з'являються.
Обоє квартплату з вказаного часу не платять, не платять і комунальні послуги, він є престарілим чоловіком, хворим, одиноким, хоче реалізувати своє право на приватизацію квартири, але поскільки відповідачі зареєстровані в цій квартирі, він не може вирішити це питання , а поскільки вони більше десяти років обидва не проживають в указаній квартирі, то просить визнати їх втратившими право користування цією квартирою.
В судовому засіданні представник позивача - адвокат ОСОБА_4 - позов повністю підтримав.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав і суду показав, що дійсно в 1993 році він, його батько, мати виїжджали по вербуванню в Приморський край Російської Федерації, через декілька місяців, а саме в вересні 1993 року він повернувся до м. Путивль і за згодою всіх дорослих членів сім'ї договору найму на квартиру АДРЕСА_1, був змінений , де він став наймачем, поскільки його батько, мати залишалися в Приморському краї.
У вересні 1995 році сім'я повернулася із заробіток і у вказаній квартирі став проживати його батько - позивач по справі, поскільки мати залишила сім'ю і стала проживати в іншому населеному пункті і в подальшому померла.
У вересні 1995 році, після прибуття батька до м. Путивль, він переїхав зі своєю співмешканкою в с Анютіне Конотопського району, де і проживає до цього часу. Від сумісного проживання з ОСОБА_5 вони мають двох дітей - сина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження і сина ОСОБА_7 - ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, які на теперішній час знаходяться в інтернаті, а його співмешканка залишила його близько 1,5 року назад і переїхала проживати до другого співмешканця в Буринський район.
Він дійсно з 19995 року до даної квартирі ніякого відношення не має, а тільки зареєстрований в ній, ні квартирної плати ні комунальних послуг з цього часу він не сплачував.
Відповідач ОСОБА_3 позов не визнав і суду показав, що дійсно в серпні 1997 року , він залишив вказану квартиру і став проживати у своєї матері, де і проживав до ІНФОРМАЦІЯ_2 , поки не померла його мати, а з березня 1999 року він став проживати зі співмешканкою - ОСОБА_8 поАДРЕСА_2, фактично склавши з нею сім'ю. Вони сумісно виховують двох її дітей, де однин з них вже повнолітній і проживає окремо, і доньки 16 років. Він вважає ОСОБА_8 - за свою дружину, а вона його за свого чоловіка.
З 1997 року в батьковій квартири не проживає, квартплату і комунальні послуги не сплачує, але вважає, поскільки він в цій квартирі зареєстрований, то він не втратив право користування цією квартири.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Житлового Кодексу України - при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. В судовому засіданні встановлено, що позивачеві і його сім'ї в 1977 році була надана квартира АДРЕСА_1, що вбачається із поквартирних карток , які оглянуті в судовому засіданні.
В 1993 році позивач , його дружина і його син ОСОБА_2 виїжджали за вербуванням в Приморський край Російської Федерації, де через два місяці ОСОБА_2 повернувся до м. Путивль і за згодою повнолітніх членів сім'ї договір найму на вказану квартиру був змінений і наймачем цієї квартири став ОСОБА_2, що підтверджується копією поквартирної картки ( ас. 6), заявою про зміну відповідного договору найму і копією виконкому Путивльської міської ради ( а.с 31- 33).
Ці обставини не оспорюються і сторонами.
У вересні 1995 року , позивач, повернувся до м. Путивль, і зареєструвався в вказаній квартирі, що підтверджується даними поквартирної картки ( а.с 6), а його дружина, ще працюючи в Приморському краї залишила його і уїхала з іншим чоловіком, по приїзду до м. Путивль, в дану квартиру не поверталася, а стала проживати окремо, в 1998 році померла, на що вказують обидві сторони по справі.
По приїзду позивача до м. Путивль його син ОСОБА_2 -відповідач по справі разом з дружиною його брата ОСОБА_3, коли останній знаходився в містах позбавлення волі переїхав в с Анютіне Конотопського району де і проживає до цього часу і від сумісного проживання мають двох дітей ІНФОРМАЦІЯ_1 і ІНФОРМАЦІЯ_2 народження.
Ці обставини не заперечується сторонами по справі і підтверджуються довідкою сільського голови с ДуханІвки Конотопського району ( а.с 38).
Далі судом встановлено, що другий відповідач ОСОБА_3 з серпня 1997 року залишив квартиру в будинку 69 по вул. Пролетарська і став проживати у своїй матері, а після її смерті став проживати зі своєю співмешканкою громадянкою ОСОБА_8 по АДРЕСА_2, фактично створивши свою сім'ю, де разом виховують двох дітей, зі слів відповідача неповнолітню дитину він вважає, як свою доньку, а свою співмешканку своєю дружиною.
Представник Путивльської ЖЕК - Брежнєва О.В., паспортистка Путивльської ЖЕК суду показала, що на протязі останніх п'яти років за квартиру сплачує позивач ОСОБА_1,
відповідачі по справі жодного разу квартплату не сплачували і в даній квартирі не проживають.
Ці обставини підтверджуються і довідкою квартального (ас 7).
Таким чином, проаналізувавши вищевиложені докази в їх сукупності , суд приходить до висновку, що дійсно відповідачі по справі більше 10 років у квартирі АДРЕСА_1 без поважних причин не проживають, обоє склали, фактично, свої сімї, - ОСОБА_2. від сумісного проживання має двох дітей, квартплату за вказану квартиру не сплачують, а тільки зареєстрований в даній квартирі, тому при таких обставинах і відповідно до ч. 1 ст. 71 ЖК України їх необхідно визнати втратившими право користування жилим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1.
Посилання відповідача ОСОБА_3, що він є зареєстрований в даній квартирі, а тому має право на користування цією квартирою - є безпідставним, поскільки із самого факту реєстрації не випливає право на користування жилим приміщенням, а як встановлено судом він вже більше 10 років в даній квартирі не проживає.
Його посилання на те, що позивач перешкоджав йому користуватися квартирою є безпідставним, поскільки як показав позивач по справі ОСОБА_1, що дійсно років 5 тому назад його син - ОСОБА_3 прийшов до квартири з іншими особами, раніше судимими і в п'яному стані, вчинили сварку, обікрали його, і після цього він в квартирі не з'являвся.
Як вбачається із довідки Путивльського райвідділу міліції і по відомостям суду ОСОБА_3 в вказані органи з заявами про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням - не звертався.
Керуючись ст. ст. 10, 57, 60 ЦПК України, ч. 1 ст. 71 ЖК України, суд , -
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 втратившими право на користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на це рішення може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис