Судове рішення #7940760

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19 лютого 2010 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-47077/09/1670


Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Огурцова О.П.,

при секретарі  – Чудак В.М.,  

за участю:

представника позивача - не з`явився

представника відповідача - не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій на суму   969,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

24 вересня 2009 року позивач  Державна податкова інспекція у м. Полтаві звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій на суму   969,00 грн.

В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем було порушено пункти 1, 9, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрхункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06 липня 1995 року,  а саме:

- проведення розрахункових операцій. Сума непроведення склала 11,20 грн.

- відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума коштів яка значиться в денному звіті склала 114,60 грн.

- зберігання фіскального звітних чеків.

На підставі рішення №0001962304/0 від 19 травня 2009 року до відповідача застосовано фінансові санкції на загальну суму 969,00 грн.

Сума визначених (штрафних) фінансових санкцій відповідачем не сплачена.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, у справі наявні докази, що він належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання.

Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на адміністративний позов не надав, у справі наявні докази належного повідомлення позивача про дату, час та місце розгляду справи, докази належного повідомлення відповідача - відсутні; на адресу суду повернулося поштове відправлення з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання". Суд розцінює даний факт як ухилення відповідача від отримання повістки про виклик до суду.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку про те, що позов  підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва                    № НОМЕР_3, виданого Державною податковою інспекцією у м. Полтаві, зареєстрована як платник податку на додану вартість.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця          № НОМЕР_2, відповідач зареєстрований як суб`єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Полтавської міської ради від 23 лютого 2001 року, номер запису про включення відомостей про фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру НОМЕР_4.

30 квітня 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві було проведено перевірку за дотриманням суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, магазину, що розташований за адресою м. Полтава, вул. Лугова, 39, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 в ході якої були виявлені порушення пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрхункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06 липня 1995 року, а саме:

- проведення розрахункових операцій. Сума непроведення склала 11,20 грн.

- відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума коштів яка значиться в денному звіті склала 114,60 грн.

- зберігання фіскального звітних чеків.

За результатами перевірки  працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві було складено акт № 0185/16/01/23-435 від 30 квітня 2009 року.

На підставі даного акту, Державною податковою інспекцією в м. Полтаві винесено рішення №0001962304/0 від 19 травня 2009 року, яким застосовано до відповідача фінансові санкції на загальну суму 969,00 грн.

Вищезазначене рішення було отримане відповідачем 15 червня 2009 року про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення, наявного в матеріалах справи.

Згідно із наданим позивачем розрахунком фінансової санкції від 19 травня 2009 року, загальна сума фінансових санкцій по акту перевірки № 0185/16/01/23-435 від 30 квітня 2009 року складає - 969,00 грн.

Згідно із пунктами 1, 9, 13, статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок а також забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки –загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Відповідно до частини 1 статті 17  Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно із частиною 4 статті 17  Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до статті 22  Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність

Відповідачем доказів про те, що акт № 0185/16/01/23-435 від 30 квітня 2009  року та рішення №0001962304/0 від 19 травня 2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій  ним оскаржено, не надано, таким чином, сума штрафної (фінансової) санкції у розмірі 969,00 грн. є узгодженою.

Акт перевірки складено 30 квітня 2009 року, рішення про застосування фінансових санкцій винесено 19 травня 2009 року. Отже, санкції позивачем застосовано в межах строків, передбачених статтею 250 Господарського кодексу України, якою визначено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Відповідач узгоджену суму фінансової санкції у розмірі 969,00 грн. в десятиденний термін у добровільному порядку до Державного бюджету не сплатив,

Отже, Державна податкова інспекція у м. Полтаві відповідно до повноважень, покладених на неї Законом України "Про державну податкову службу в Україні" обґрунтовано звернулась до суду з позовом про стягнення до бюджету  суми фінансової санкції.

На підставі викладеного, керуючись  статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій на суму    969,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на р/р 31117104700002, код бюджетної класифікації платежу НОМЕР_1, до Державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019, фінансові санкції у розмірі 969,00 грн.

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в  разі  складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160  цього  Кодексу  -  з  дня  складення  в  повному обсязі. Якщо постанову  було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі,   то   строк   подання  заяви  про  апеляційне  оскарження обчислюється  з  дня отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу  адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 24 лютого 2010 року.

   

          Суддя                                                                                О.П. Огурцов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація