Справа № 2-87 2008 року
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2007 року с.м.т. Фрунзівка Одеська область
Фрунзівський районний суд Одеської області в складі:
головуючої - судді С.М.Корой
при секретарі І.Г.Грабової
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Фрунзівка Одеської області справу за
позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про
розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач у своїй позовній заяві вказала, що вона з відповідачем, що мав дошлюбне прізвище ОСОБА_3, одружилися і їхній шлюб був зареєстрований 17 серпня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзівського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис за № 38, відповідачу було присвоєне прізвище ОСОБА_2.
Від цього шлюбу дітей у сторін немає.
Після реєстрації шлюбу, вказує у позовній заяві позивач, сторони спільно прожили біля трьох місяців, після чого відповідач виїхав на роботу в іншу місцевість, про яку він мені не повідомляв.
Після цього відповідач декілька разів телефонував їй, вказує позивач в позовній заяві і пропонував продати належну їй частину житлового будинку в смт. Фрунзівка Одеської області і переїхати жити до нього за місцем його роботи.
Оскільки, вони з відповідачем не дійшли згоди щодо місця їх спільного проживання,зазначає позивач у позовній заяві, то вони з відповідачем з листопада 2007 року припинили сімейні відносини і не мають наміру в майбутньому проживати разом і зберігати їхній шлюб.
У зв'язку з наведеним, подальше спільне життя та збереження їхнього шлюбу з відповідачем є неможливими, вважає позивач, бо це суперечить інтересам кожного з них.
Спір про поділ спільного майна у позивача з відповідачем відсутній, але відповідач ухиляється від подання спільної заяви про розірвання шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану.
На підставі викладеного позивач просить суд розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, зареєстрований 17 серпня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзівського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис за № 38.
У судовому засіданні позивач повністю підтвердила обставини, викладені у позовній заяві і підтримала позов.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що
свідчать зворотні поштові повідомлення про вручення відповідачу судових повісток та
позовних матеріалів (а.с.10,13), причину своєї неявки до суду не повідомив у зв'язку з чим
неявка відповідача у судове засідання визнана судом неповажною.
Відповідно до п.4 ст.169 ЦПК України, суд, у випадку визнання неявки відповідача
неповажною, вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Зі згоди позивача
суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положення ст. 224 ЦПК
України.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, зареєстрований 17 серпня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзівського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис за № 38(а.с.З) на момент розгляду справи є формальним, так як сторони припинили шлюбні відносини в листопаді 2007 року.
Суд вважає, що збереження шлюбу між сторонами є не можливим, бо це суперечить інтересам кожного із сторін та моральним засадам суспільства.
Керуючись ст.ст.110,112 Сімейного Кодексу України, ст.ст.10, 11, 209,212-215, 224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, зареєстрований 17 серпня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзівського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис за № 38.
При оформленні розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_4 по 8 грн.50 коп. судового збору в дохід держави.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Фрунзівський районний суд шляхом подачі у 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.