Судове рішення #79366049



Справа №2-5008/10

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

29 липня 2010 року        сел. ІПокотилівка

Харківський районний суд Харківської області у складі: головуючого - Ільїної Г.І., за участю секретаря - Мінаєвої А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка цивільну справу за позовною заявою Комунального підприємства теплових мереж Харківського району Харківської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті комунальні послуги,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиті комунальні послуги в сумі 1971,90 грн. та покладення на нього судових ві трат в справі. При цьому посилається на те, що відповідач має обліковий рахунок відкритий на своє ім`я та є споживачем послуг Комунального підприємства теплових мереж Харківського району Харківської районі ої державної адміністрації (далі КПТМ). Послуги з водо- та теплопостачання виконуються КТПМ відповіднр до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». Розрахунки суми нарахувань за виконувані послуги водо- та теплопостачання здійснюються за тарифами, що затверджені рішенням Покотилівської селищної ради Харківського району. Згідно з п. 18 зазначеної ви|це постанови № 630 від 21.07.2005 р. плата за послуги повинна вноситись не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, однак відповідач оплату за надані йому комунальні послуги не проводить, в зв`язку з чим станом на 01.02.2010 року виникла заборгованість в сумі 2971,90 грн. Про вказану заборгованість відповідач неодноразово повідомлявся, однак не сплатив її.

У судове засідання представник позивача не з`явився, але надав до суду залізу, згідно якої він позовні вимоги підтримує та прохає розглянути справу за його відсутністю з постановленням з|очного рішення по справі.

Відповідач про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, у судове засідання не з`явився, причину неявки суду не повідомив.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи згідно положень ст. 224 ЦПК України.

Суд, дослідивши письмові докази, встановив такі факти і відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 є абонентом КПТМ, що надає послуги з водопостачання та теплопостачання, номер абонентського особового рахунку НОМЕР_1 рахунок відкритий на ім`я ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 ). /довідка КПТМ № 153 від 22.02.2010 р.- а. с. З/.

Згідно довідки, наданої КП «Жилкомунсервіспослуга» за № 871 від 01.09.2009 року, ОСОБА_1 мешкає за вищевказаною адресою, та є споживачем комунальних послуг (а. с. 4.).

Відповідно до ст. ст. 13, 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-ІУ від 24.06.2004 р. послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води віднесено до комунальних та відповідно до ст. 20 зазначеного закону споживачі зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Статті 67 та 68 ЖК України визначають, що плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установ, геному порядку тарифами. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги окремо від плати за користування житлом та своєчасно. Квартирна плата та плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця в строки, встановлені Кабінетом Міністрів України.

В п. 18 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання Холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» зазначено, що плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.

Оскільки відповідач не сплатив вартість наданих послуг, тому станом на 01.02.2010 року виникла заборгованість в сумі 1971,90 грн., що підтверджується довідкою (а. с. 3).

Відповідач про заборгованість був повідомлений (а. с. 6, 7), але до теперішнього часу суму заборгованості не сплатив.

Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно становляться.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави необхідно стягнути витрати по сплаті судового збору в сумі 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі З0 грн.

Керуючись ст. ст. 67, 68 ЖК України, ст. 526 ЦК України, ст. ст. 13, 14, 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-IV від 24.06.2004 р., п. 18 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215,218,224-226 ЦЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Комунального підприємства теплових мереж Харківського району Харківської районної державної адміністрації задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , іа користь Комунального підприємства теплових мереж Харківського району Харківської районної державної адміністрації (р/р 260075316 ВАТ «Мегабанк» м. Харкова, МФО 351629, код 33561415) заборгованість за спожиті комунальні послуги в сумі 1971 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят одна) грн. 90 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 51 (п`ятдесят одна) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі: 0 (тридцять) грн., а всього 81 (вісімдесят одну) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:        





  • Номер: 6/308/308/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-5008/10
  • Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
  • Суддя: Ільїна Г. І.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.06.2017
  • Дата етапу: 06.03.2019
  • Номер: 6/308/317/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-5008/10
  • Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
  • Суддя: Ільїна Г. І.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.01.2018
  • Дата етапу: 06.03.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація