Судове рішення #7936484

                                             Категорія 6.6.5  

                                    Справа 2а-105\10\1270

 

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 лютого 2010 року                               м. Луганськ          Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Шембелян В.С. при  секретарі судового засідання Лисенко Є.М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за  позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції  в м. Луганську до Дочірнього підприємства «Ніколь» про стягнення штрафної санкцій в сумі 8840 грн., -

                       В С Т А Н О В И В :

    11 січня 2010 року  позивач звернувся з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Ніколь»  в якому просив стягнути з відповідача суму штрафних санкцій в розмірі 6120 грн., посилаючись на те, що за результатами перевірки були встановлені порушення   п. 1 ст.3  Закону України  «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та були накладені штрафні санкції в розмірі 8840 грн.

У зв’язку з чим, позивач просив стягнути з  Дочірнього підприємства «Ніколь»  суму штрафних санкцій у розмірі 8840 грн.  

Представник позивача в судовому  засіданні підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.  

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги   підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що  Дочірнє підприємство «Ніколь»  зареєстрований, як юридична особа і.к. 31783975, свідоцтво  серії АОО № 487725 від 11.11.05р. за № 1 382 1050 0010 04691  та було взято на податковий облік як платник податків 18.12.01р. за № 4694 (а.с.3, 22, 24-25, 26).

 За результатами перевірки підприємства відповідача ДПІ  в м. Первомайську   Луганської області  складено акт від 18.03.09р.  по дотриманню вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995р

Відповідно до акту перевірки від  18.03.09 року були встановлені наступні порушення:

- при продажу товарів, розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій   ( а.с. 4-7).

03.04.2009 року позивачем по справі було винесено рішення № 0000712340 на суму 8840 грн. (а.с.12).

Рішення про застосування штрафних санкцій  №  0000712340 на суму 8840 грн.  було направлено відповідачу, про що свідчить копія корінця рішення про застосування штрафних санкцій ( а.с. 13).

До теперішнього часу рішення не виконане відповідачем.

    Пунктом 5  ст. 3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 19.12.95р. №481\95- ВР передбачено, що с уб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють   розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані:  

5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України

              Згідно зі ст. 25 Закону України    «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. В разі несплати сума фінансових санкцій стягується за рішенням суду.

Таким чином позовні вимоги, щодо стягнення з відповідача застосованих фінансових санкцій за виявлені правопорушення, знайшли своє підтвердження у судовому засідання та підлягають задоволенню, в розмірі, що на час  винесення рішення складає: 8840грн. Актом перевірки встановлено, що на час проведення перевірки в залі знаходилось 26 гральних автоматів, що підключені до електромережі. Тобто, накладена сума штрафних санкцій в розмірі  8840 грн. ( 340 грн. х 26 = 8840 грн.) є обґрунтованою.

 Питання щодо судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

 На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд, -

П О С Т А Н О В И В:

      Позовні вимоги   Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції  в м. Луганську задовольнити.

      Стягнути з  Дочірнього підприємства «Ніколь» ідентифікаційний код 2923821825 штрафні санкція у розмірі 8840 грн.( вісім  тисяч вісімсот сорок  гривень)   до Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Повний текст постанови складено та підписано 15 лютого 2010 року.

Головуючий суддя:                                 Шембелян В.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація