Справа №2 - 4767/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
23 липня 2010 року сел. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі: головуючого - Ільїної Г.І., за участю секретаря - Мінаєвої А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВЛВ:
Позивач звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якому зазначає, що 27 вересня 1991 року зареєструвала шлюб з відповідачем у Будянській селищній раді Харківського району Харківської ОСОБА_3 , про що зроблений актовий запис № 48. Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину — ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . З травня 1994 сторони припинили подружні відносини і мешкають окремо, спільне господарство не ведуть. , Сімейне життя у подружжя не склалося оскільки позивач та відповідач різні за характером люди, крім того відповідач ніде не працював, не надавав сім`ї ніякої допомоги, зловживав спиртними напоями, у зв`язку з чим між подружжям постійно виникали сварки. Суперечок про поділ спільного майна сторони в справі не мають.
В судове засідання позивач не з`явилась, позовні вимоги підтримала, просила справу
розглянути в її відсутності та постановити заочне рішення, про що подала відповідну заяву до суду.
Відповідач про час і місце судового розгляду повідомлялась належним чином, у судове засідання не з`явилась, причину неявки суду не повідомила.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи згідно положень ст. 224 ЦПК України.
Суд, дослідивши письмові докази, встановив такі факти і відповідні їм првовідносини.
Згідно свідоцтва про одруження серія VI НОМЕР_1 від 27 вересня 1991 року ОСОБА_2 зареєстрував шлюб з ОСОБА_5 (дошлюбне прізвище) у Будянській селищній раді Харківського району Харківської області, про що зроблений актовий запис № 48, прізвища після одруження чоловіка - ОСОБА_6 , дружини - ОСОБА_6 (а. с. 5).
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 сторони по справі мають неповнолітню дитину - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6).
На підставі ст. 112 Сімейного Кодексу України суд з`ясовує фактичні вза ємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої ди тини, дитині-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановленого, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
З травня 1994 року сторони в справі припинили подружні відносини і мешкають окремо, спільне господарство не ведуть. Сімейне життя у подружжя не склалося оскільки позивач та відповідач різні за характером люди, крім того відповідач ніде не працював, не надавав сім`ї ніякої допомоги, зловживав спиртними напоями, у зв`язку з чим між подружжям постійно виникали сварки.
За таких обставин суд вважає, що подальше сумісне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить їх інтересам та інтересам їхньої дитини, шлюб повинен бути розірваний, позов підлягає задоволенню. Суперечок щодо поділу спільного майна сторони не мають.
Дитина після розірвання шлюбу буде проживати з ОСОБА_1
Судові виграти суд залишає на рахунок позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 105,110-115 СК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцем с. Огульци Валківського району Харківської області, та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженкою сел. Буди Харківського району Хажівської області,
зареєстрований 27 вересня 1991 року у Будянській селищній раді Харківського району Харківської області, актовий запис № 48 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 17 грн., ОСОБА_2 від витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: