ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
10 листопада 2010 рокум. Київ№ 2а-12613/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Степанюка А.Г., при секретарі судового засідання Шейко К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції у Солом`янському районі м.Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгоритм-С"
про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації та припинення юридичної особи.
ВСТАНОВИВ:
Позивач на задоволенні позовних вимогах наполягає.
Судом враховується, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб`єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб`єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною першою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб`єктами владних повноважень, з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов`язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно з частиною четвертою статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об`єднання, юридичні особи, які не є суб`єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об`єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об`єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.
З метою реалізації завдань та функцій, покладених на органи державної податкової служби, останні, згідно зі ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу`наділені певною сукупністю прав, що кореспондують таким завданням та функціям.
Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу`органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб`єкта підприємницької діяльності.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні`передбачає, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду з позовами: 1) до підприємств, установ, громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна; 2) про скасування державної реєстрації суб`єкта підприємницької діяльності.
Повноважень щодо звернення податкових органів до суду, зокрема, адміністративного, з позовами про визнання недійсними запису у Єдиному державному реєстрі, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість Закон України «Про державну податкову службу в Україні`не передбачає.
Як вбачається з позовної заяви, жодних доводів на обґрунтування права на звернення до суду з заявленими вимогами з посиланням на норми чинного законодавства, що уповноважують позивача на вчинення таких дій, останнім не наведено.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В зв`язку з вищевикладеним провадження у справі в частині визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації позовних вимог необхідно закрити.
Керуючись ст. 17, п.1 ч.1 ст. 157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовом Державної податкової інспекції у Солом`янському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алгоритм-С`про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації та припинення юридичної особи закрити в частині визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Згідно ч. 3 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти дні з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.Г. Степанюк