Справа № 2о-45/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2007 року м.Запоріжжя
Жовтневий районний суд м.Запоріжжі у складі : головуючого судді Скользнєвої Н.Г., при секретарі Комліченко B.C., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2.24 січня 2007 р. звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 p., установивши, що він є її батьком.
В обґрунтування вимоги, викладеній в заяві зазначила, що її донька - ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 р. Батьком дитини записаний ОСОБА_3 -запис зроблений на російській мові.
ІНФОРМАЦІЯ_2 р. батько її дитини помер.
Після його смерті відкрилася спадщина на належну йому на праві власності частину 2-кімнатної приватизованої квартири АДРЕСА_1. У зв"язку з тим, що Запорізьким міським відділом РАГС Запорізького обласного управління юстиції в книзі реєстрації смерте 2006 року 10 серпня зроблено запис за НОМЕР_1, в якому прізвище батька дитини вказане на українській мові з помилкою під час перекладу його з російської мови - ІНФОРМАЦІЯ_3, замість ОСОБА_3, її донька ОСОБА_2 не може прийняти спадщину після смерті свого батька. Крім того, на дитину також необхідно оформити пенсію по утраті годувальника, але у зв"язку з помилкою в прізвищі батька, цього зробити не можливо, що і є підставою для звернення до суду з зазначеною заявою.
У судовому засіданні заявник доводи заяви підтримала.
Суд, заслухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом розглядом установлено, що заявниця та ОСОБА_3 з ЗО червня 1990 р. до 1994 року перебували у фактично шлюбних відносинах. Вони разом проживали однією родиною в АДРЕСА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1 року у них народилася дочка - ОСОБА_2 , її матір"ю є заявниця - ОСОБА_1, батьком записаний „ ОСОБА_3" - на російській мові (а.с.21).
Після народження доньки батько завжди, до самої смерті, піклувався про неї, виховував її, добре до неї ставився. Вона ж його називала батьком, постійно з ним спілкувалася, поважала його, приймала від нього матеріальну допомогу.
Заявниця одержувала від нього аліменти за рішенням суду.
ІНФОРМАЦІЯ_2 р. ОСОБА_3 помер (а.с.23).
Факт родинних відносин також підтверджується наданими суду доказами : копією свідоцтва про закінчення ОСОБА_2 у 2005 р. загальноосвітньої школи № 98 1-3 ступеня м.Запоріжжя ( а.с.20), копію договору купівлі-продажу квартири від 24 грудня 2004 р., за якою 1/3 частина квартири АДРЕСА_3 належить ОСОБА_2 (а.с.11), копією свідоцтва Державного комітету статистики України, виданого на ім."я ОСОБА_2. ( а.с.13), довідками Пенсійного фонду України Шевченківського УПФУ м.Запоріжжя, про те, що ОСОБА_1, одержувала аліменти від пенсіонера ОСОБА_3 на 1 дитину, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження _ НОМЕР_2 за адресою : АДРЕСА_2 продовж з квітня 2005 р. до вересня 2005 р., та що она отримала аліменти від ОСОБА_3 на доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, у серпні 2006 р. у розмірі 104,78 грн. (а.с. 16), копіями талонів до поштових переказів на аліменти з Пенсійного фонду Шевченківського УПФУ м.Запоріжжя, які вона одержувала від померлого ОСОБА_3 на доньку ОСОБА_2 (а.с.16).
Керуючись ст.ст. 256-259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, установивши, що останній є її батьком.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.