Судове рішення #79280556



Справа № 2 - 4861/10

РІШЕННЯ

Іменем України

17 червня 2010 року        сел. Покотилівка

Харківський районний суд Харківської області у складі: головуючого - Ільїної Г.І., за участю секретаря - Мінаєвої А.І.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в селищі Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про продовження строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про продовження строку для прийняття спадщини та просив визначити додатковий строк в один місяць для звернення в нотаріальну контору з заявою для прийняття спадщини. Зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його дружини ОСОБА_3 , після її смерті відкрилась спадщина, на яку має право він та його дочка ОСОБА_2 Позивач звернувся до Першої державної нотаріальної контори з заявою про оформлення спадщини на будинок АДРЕСА_1 , але йому було відмовлено в цьому в зв`язку з пропуском шестимісячного строку для прийняття спадщини. На підтвердження поважності пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 посилається на свій похилий вік, на те, що йому розповіли, що спадщина оформляється не раніше ніж через півроку після її відкриття, тому він і звернувся до нотаріальної контори одразу після спливу 6 місяців, і пропустив тиждень.

Позивач в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про підтримання позову та розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності та визнання позову в повному обсязі.

Виходячи з наведеного, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін та ухвалити рішення в справі при проведенні попереднього судового засідання.

Згідно з ч. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення в попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Матеріалами справи встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла дружина позивача - ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть сери НОМЕР_1 , виданим Покотилівською селищною радою Харківського району Харківської області 29.10.2009 р., актовий запис № 138 (а.с. 8).

Факт шлюбних відносин позивача з ОСОБА_3 підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 від 7.10.1961 р., виданим Київським районним РАЦС міста Харкова, актовий запис № 1951 (а.с. 9).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на майно, яке позивач має намір успадкувати, оскільки відноситься до спадкоємців першої черги за законом.

ОСОБА_1 звернувся до Першої нотаріальної контори з заявою про оформлення спадщини, звідки отримав відповідь за № 1283/02.14 від 06.05.2010 р. з пропозицією звернутися до Харківського районного суду Харківської області для продовження строку на прийняття спадщини, оскільки на протязі шестимісячного строку він її не прийняв (а.с. 5).

Як вбачається з позовної заяви ОСОБА_1 пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини в зв`язку з його похилим віком та правовою необізнаністю, оскільки позивач ввели в оману і він помилково вважав, що до нотаріальної контори необхідно звертатись лише після спливу шестимісячного строку.

Статтею 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється термін в шість місяців що починається з моменту відкриття спадщини.

На підставі ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній, для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які всіма посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованим, не суперечать закону та підлягають задоволенню.

Судові витрати суд залишає на рахунок позивача.

Керуючись ст. ст. 10, 11, -60, 88, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК Україна суд, -        

ВИРІШИВ:        

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в один місяць з дня набрання рішенням законної сили для звернення до Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області з заявою про прийняття спадщини після ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішенні заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:


  • Номер: 22-ц/803/9107/21
  • Опис: про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку на його пред'явлення по цивільній справі за позовом Відкритого акціонерного товаривства "Ерсте Банк" до Лозовського Геннадія Юрійовича про стягнення суми
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-4861/10
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Ільїна Г. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.09.2021
  • Дата етапу: 09.09.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація