Справа №3-575/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.02.2010 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Трагнюк В.Р., розглянувши матеріали, що надійшли із Виноградівської митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності гр.України:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешк.України с.Шаланки вул.. Радянська,18, Виноградівського району, працює водієм у ПП «ОСОБА_2Е.»,
ВСТАНОВИВ:
12.02.2010 року о 10 год. 00 хв., під час проведення спільних заходів працівниками відділення ДАІ та АТІ по обслуговуванню Іршавського району спільно із працівниками відділу митної варти Виноградівської митниці в м. Іршава по вул. Шевченка було зупинено транспортний засіб марки „Фіат Дукато" р.н. КGG 992, під керуванням громадянина України ОСОБА_1. Громадянин ОСОБА_1 керував вищевказаним транспортним засобом на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу №СV01379 від 06.09.1996 року виданого в Угорській республіці на ім’я ОСОБА_2 Єне та заяви громадянина ОСОБА_2 Єне від 27.09.2007 року про надання дозволу на користування транспортним засобом марки ?іат Дукато" р.н. КGG 992 громадянину України ОСОБА_1 Вищевказаний транспортний засіб було ввезено на митну територію України 26.07.2006 року громадянином України — нерезидентом ОСОБА_2 Єне через пункт пропуску ?ужанка", Виноградівської митниці, та не вивезено за межі митної території України протягом року. Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України № 2681 "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих" речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" тимчасове ввезення транспортних засобів дозволяється громадянам-нерезидентам для власних потреб терміном до одного року. Тимчасово ввезені громадянами-нерезидентами на митну територію України для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України". Отже громадянин ОСОБА_1 користувався транспортним засобом, який перебуває під митним контролем без дозволу митного органу.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином, розгляд справи проведено у його відсутності відповідно до ст. 390 МК України.
Обстеживши матеріали справи, зокрема протокол про порушення митних правил № 0126/302000001/10 від 12.02.2010 року, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, доручення, та ін., суддя вважає вину ОСОБА_1 у користуванні транспортним засобом, який перебуває під митним контролем без дозволу митного органу доведеною, а кваліфікацію його дій за ст. 336 МК України – правильною.
Призначаючи стягнення ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, передбачене ст. 336 МК України, суд враховує мету за якою використовувався т/з, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, раніше до адміністративної відповідальності не притягався і вказане дає можливість судді не застосовувати до нього такий вид стягнення, як конфіскацію транспортного засобу, а обмежитись штрафом в межах статті за якою кваліфіковані його дії.
Вирішуючи питання, порушене у поданні, про стягнення із гр. ОСОБА_1 витрат за зберігання майна, суддя приходить до висновку, що в цій частині підстави для задоволення подання відсутні, з наступних міркувань.
Згідно правил, встановлених п.1 Розділу 3 Порядку справляння плати за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів, затвердженого Наказом ДМСУ від 29.07.2008 року, при обранні до правопорушника стягнення у вигляді конфіскації вилучених товарів і транспортних засобів плата за їх зберігання не справляється.
Крім того, п.2 Розділу 3 Порядку справляння плати встановлено, що розрахунковий строк зберігання для нарахування плати в такому випадку обраховується, починаючи з одинадцятого дня з дня набрання законної сили судовим рішенням за справою про порушення митних правил, і закінчується датою видачі товарів і транспортних засобів власнику або вповноваженій ним особі.
Таким чином, в даному випадку вимога про стягнення витрат за зберігання майна із 12.02.2010 року по день розгляду справи в суді є безпідставною.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, ст.ст.336, 390 МК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Гр. України ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 336 МК України та накласти на нього стягнення у виді штрафу розміром 850 грн.
Вилучений транспортний засіб марки „Фіат Дукато", р.н. КGG 992, 1996 р.в., колір білий, кузов № НОМЕР_1, вартістю 31719,60 грн., повернути ОСОБА_1
В частині стягнення із ОСОБА_1 витрат на зберігання вилученого автомобіля – в задоволенні відмовити.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до апеляційного суду Закарпатської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, через даний місцевий суд.
Суддя Трагнюк В.Р.
- Номер: 3-575/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-575/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Трагнюк Василь Романович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2015
- Дата етапу: 18.08.2015