Справа № 2-4563/10
РІШЕННЯ
Іменем України
19 травня 2010 року сел. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі: головуючого - Ільїної Г.І., за участю секретаря - Мінаєвої А.І.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в селищі Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якому зазначає, що 01 червня 1990 року зареєструвала шлюб з відповідачем у відділі реєстрації актів цивільного стану міста Харкова, про що зроблений актовий запис № 1032 від 01.06.1990 року. Від шлюбу мають дочок: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які проживають з позивачем та знаходяться на її утриманні. В останні два роки між подружжям постійно виникали сварки внаслідок того, що кожний з них має різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства, тому вони припинили шлюбні стосунки, перестали вести спільне господарство та вирішили розірвати шлюб. Питання про розподіл сумісного спільного майна сторони домовились вирішити добровільно, шляхом переговорів. Також домовились, що дочки залишаться проживати з позивачем, аліменти на їх утримання відповідач буде сплачувати добровільно.
Позивач у судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву, в якій позов про розірвання шлюбу підтримала, просила справу розглянути в її відсутність.
Відповідач в судове засідання не з`явився, позовні вимоги визнав, просив справу розглянути за його відсутності, про що подав відповідну заяву до суду.
Виходячи з наведеного, та з того, що в матеріалах справи є достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін та ухвалити рішення в справі при проведенні попереднього судового засідання.
Згідно з ч. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення в попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Матеріалами справи встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.
Згідно свідоцтва про одруження серія НОМЕР_1 від 1 липня 1990 року ОСОБА_2 зареєстрував шлюб з ОСОБА_5 (дошлюбне прізвище) в Палаці одруження «Центральний» в місті Харкові, про що зроблений актовий запис № 1032, прізвища після одруження чоловіка - ОСОБА_6 , дружини - ОСОБА_6 (а. с. 5);
Відповідно до свідоцтв про народження: серія НОМЕР_2 від 13 листопада 1990 року ІНФОРМАЦІЯ_3 народилась ОСОБА_3 , її батьками вказані ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а. с. 10); серія НОМЕР_3 від 02 серпня 2000 року ІНФОРМАЦІЯ_4 народилась ОСОБА_7 , її батьками вказані ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а. с. 12).
На підставі ст. 112 Сімейного Кодексу України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитині-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В останні два роки між подружжям постійно виникали сварки внаслідок того, що кожний з них має різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства, тому вони припинили шлюбні стосунки, перестали вести спільне господарство та вирішили розірвати шлюб. Питання про розподіл сумісного спільного майна сторони домовились вирішити добровільно, шляхом переговорів. Також
домовились, що дочки залишаться проживати з позивачем, аліменти на їх утримання відповідач буде сплачувати добровільно.
За таких обставин суд вважає, що подальше сумісне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить їх інтересам, та інтересам їх дітей, шлюб повинен бути розірваний.
Судові витрати суд залишає за рахунок позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 105, 110-115 СК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 01 червня 1990 року між ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , в Палаці одруження «Центральний» міста Харкова, актовий запис № 1032 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 17 грн., ОСОБА_2 від витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: