Справа № 2-а-99\2010 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2010 р. м. Харків
Жовтневий місцевий районний суд м. Харкова в складі:
головуючого – судді Шульги Н.В.,
при секретарях - Ткаченко А.Р., Мельніковій А.В., Міхолап Л.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Харкові ради, ОСОБА_2 обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов’язання до перерахунку та виплати державної допомоги на дітей, -
ВСТАНОВИВ:
28.01.09 р. позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Харкові ради, в якому просила суд визнати дії управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Харкові ради протиправними щодо відмови виплачувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку в розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленого для дітей в віці до 6 років, зобов’язати відповідача щомісячно виплачувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку в розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленого для дітей у віці до 6 років, а також зобов’язати відповідача управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Харкові ради провести перерахунок нарахованих з березня 2008 року по грудень 2008 року сум допомоги до рівня не менше прожиткового мінімуму щомісячно і доплатити на 2-х дітей 8396, 20 гривень.
При цьому, як зазначено в позові, 13.12.2007 року у позивача народились двоє дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з березня 2008 року на підставі заяви ОСОБА_1 їй була призначена допомога по догляду за дитиною у віці до 3-х років. Позивач зазначає, що всупереч вимогам Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», вона отримує вказану допомогу у розмірі значно нижчому ніж прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років , у зв’язку з чим, посилаючись на ряд законодавчих норм та рішення Конституційного Суду України, звернулась до суду з даним позовом.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі, надала пояснення відповідно до викладених в позові.
Представник відповідача управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Харкові ради ОСОБА_5 в судове засідання не з’явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності та письмові заперечення, суть яких полягає в тому, що позивачу була призначена допомога по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку, як не застрахованій особі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у 2008 році у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним доходом сім’ї в розрахунок на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень для незастрахованих осіб, що склала 130 гривень щомісячно. Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається у встановленому порядку довідка про склад сім`ї та декларація про доходи та майновий стан, яка заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї. Позивач з такою заявою звернулась не зверталась, вказані суми виплачувались їй з урахуванням індексації, кошти для виплати такої допомоги у 2008 році в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років не передбачались. Що с тягнення недоотриманої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2008 рік, то розбіжності між законами в частині визначення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку врегульовані шляхом внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми», отже підстав для перерахунку вищезазначеної допомоги за 2008 рік не вбачається.
Представник відповідача ОСОБА_2 обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав письмові заперечення, в яких також просив розглянути справу у відсутності представника центру.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Зі свідоцтв про народження серії 1-ВЛ № 108131 та І-ВЛ №102730 вбачається, позивач ОСОБА_1 має дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.8-9).
Позивачу ОСОБА_1 була призначена допомога по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку як не застрахованій особі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811-ХП від 21.11.92 р., допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Позивач отримувала призначену допомогу по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку за березень 2008 року - по 62, 90 грн, з квітня 2008 року по грудень 2008 року - по 130 гривень щомісячно на кожну дитину, що вбачається з відповідної довідки (а.с.7)
Вказані види допомоги виплачуються за кошти державного бюджету, оскільки управління праці та соціального захисту настелення Жовтневої районної у місті Харкові ради, ОСОБА_2 обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації є розпорядником бюджетних коштів у частині субвенції з виконання державних програм соціального захисту населення щодо призначення допомоги сім`ям з дітьми.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі , в межах повноважень та спосіб, що передбачені конституцією та законами України.
Пунктом 23 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» викладено у такій редакції , а саме: «допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює, різниці між прожитковим мінімумом, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень».
Станом на 2008 рік Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закон України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» розбіжності між собою щодо визначення розміру переліченої допомоги та поряду її призначення не мають, такими, що звужують права та соціальні пільги громадян України та не відповідають Конституції України або спеціальними актами – не визнані.
Для призначення позивачу допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний розмір, останній необхідно було надати у встановленому у встановленому порядку довідку про склад сім`ї та декларацію про доходи та майновий стан, яка заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї, що позивачем не зроблено.
На час виплати позивачу у 2008 році управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Харкові ради діяло у відповідності до чинного законодавства, і його дії є правомірними, а тому суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 такими, що задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 46 Конституції України, ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811-ХІІ від 21.11.92 р., Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст.ст. 2, 3, 6-9, 11, 17, 69-71, 159-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Харкові ради, ОСОБА_2 обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов’язання до перерахунку та виплати державної допомоги на дітей – відмовити.
Постанова може бути оскаржена до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Харкова шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу Адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В.Шульга
- Номер: 2-а-99/2010
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-99/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Шульга Наталія Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.03.2010
- Дата етапу: 22.03.2010