Судове рішення #7912765

копія

справа № 2-а-9992/09/2270/12

УХВАЛА

               ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

26 січня  2010 року                          Хмельницький окружний адміністративний суд

                                                                       в складі: головуючого – судді Савчука Р.І.

                                                                                                     при секретарі –  Гук О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов’язання видати розпорядження про розробку проекту землеустрою щодо виділення їй в натурі земельної ділянки площею 1,28 га,

ВСТАНОВИВ:

Позивач  звернулась в суд з позовом до Хмельницької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов’язати відповідача видати розпорядження про розробку проекту землеустрою щодо виділення їй в натурі земельної ділянки площею 1,28 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель колективної власності колишнього КСП ім. Козака с.Чабани Хмельницького району.

В своєму позові ОСОБА_1 та в судовому засіданні представник позивача зазначають, що на підставі розпорядження Хмельницької РДА  №1050/04-р. від 17.09.2004 року позивачу було виділено в натурі та видано державний акт на право власності на земельну ділянку площею 1,50 га на території Чабанівської сільської ради Хмельницького району, хоча відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ХМ №0387744 виданого 22.06.1998 року Хмельницькою РДА, ОСОБА_1 належить право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності КСП ім.Козака с.Чабани Хмельницького району розміром 2,78 га в умовних кадастрових гектарах без визнання меж цієї частки в натурі (на місцевості).

03.12.2008 року позивач звернулась до Хмельницької районної державної адміністрації з заявою про виділення їй в натурі ще однієї земельної ділянки площею 1,28 га. Відповідач вищезазначену заяву не задоволив.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що  провадження по справі слід закрити з підстав, передбачених п.1ч.1 ст.157 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; 4) спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; 5) спори щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

При вирішенні питання за правилами якого судочинства підлягає розгляду та вирішенню певний спір, необхідно врахувати його суб’єктивний склад та предмет заявленого позову. Під предметом позову слід розуміти певну вимогу матеріально-правового характеру.

З матеріалів справи та пояснень сторін в судовому засіданні вбачається спір щодо площі земельної ділянки, яка має бути виділена ОСОБА_1 в натурі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель колективної власності колишнього КСП ім. Козака, тобто в даному випадку має місце спір про право на земельну ділянку, яке за своєю суттю є цивільним правом, а тому дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1ч.1 ст.157 КАС України,

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов’язання видати розпорядження про розробку проекту землеустрою щодо виділення їй в натурі земельної ділянки площею 1,28 га  провадженням закрити.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Суддя                           /підпис/                  Р.І.Савчук

«Згідно з оригіналом» Суддя                               Р.І.Савчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація