АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________________________________________________________________
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
КОПІЯ
“ 15 ” лютого 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Харчука В.М.
суддів: Переверзєвої Н.І., Кізюн О.Ю.
при секретарі Вінярській А.А.
розглянула у відкритому судовому засіданні справу № 22 ц- 42 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Нетішинського міського суду від 29 жовтня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, з участю третьої особи - комунального підприємства Нетішинської міської ради "Житлово-комунальне об'єднання" м. Нетішин, про визнання втратившою право користування жилим приміщенням.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів
в с т а н о в и л а:
У серпні 2008 року позивач звернувся до суду і просив визнати відповідачку такою, що втратила право на користування кімнатою АДРЕСА_1.
Справа розглядалась судами неодноразово.
Останнім рішенням Нетішинського міського суду від 29 жовтня 2009 року позов задоволено.
ОСОБА_1 визнано втратившою право користування кімнатою АДРЕСА_1, що має статус гуртожитку.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_1 означене рішення вважає незаконним, просить його скасувати, посилаючись на те, що суд не врахував відсутність у неї іншого житла і того, що в м. Києві вона проживає після реєстрації шлюбу з ОСОБА_3 з серпня 2008 року тимчасово і у найманій квартирі, оскільки її чоловік житлом не забезпечений. Судом не витребувані і не досліджені її звернення в міліцію з приводу того, що бувший чоловік відібрав у неї ключі, створював умови неможливі для сумісного проживання, а зрештою і сам виїхав із спірної кімнати. Просить зважити на те, що їх спільні з позивачем діти зареєстровані в даному гуртожитку і вони проти того, щоб її позбавили цього житла. До того ж на даний час вона перебуває у декретній відпустці по догляду за двома малолітніми дітьми.
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
_______________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Гаврищук Л.П. Справа № 22ц- 42
Доповідач – Переверзєва Н.І. Категорія № 41,44
Відповідно до ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно зі ст. 6 та ч.1 ст. 127 ЖК України жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Гуртожитки можуть використовуватись для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання. Постановою Ради Міністрів УРСР від 03 червня 1986 р. № 208 затверджене Примірне положення про гуртожитки, яким відповідно до ст. 131 ЖК визначається порядок користування останніми
Відповідно до ч. 8 ст. 8 ЦПК України та з урахуванням подібності за змістом правовідносин саме щодо користування жилою площею у гуртожитках з правовідносинами, що регулюються правилами статті 71 ЖК щодо відсутності осіб, які мають право користування жилим приміщенням державного або громадського житлового фонду, положення цих правил може застосовуватись і в разі вибуття з гуртожитку особи, якій у ньому надавалась житлова площа.
Судом встановлено, що згідно ордеру від 05 серпня 1998 року ОСОБА_2 дозволено зайняти кімнату НОМЕР_1, площею 19,8 кв. м. в гуртожитку АДРЕСА_1 на склад сім"ї з чотирьох осіб. В листопаді 2003 року шлюб між подружжям ОСОБА_2 був розірваний і з того часу між ними встановились неприязні відносини. В 2006 році відповідачка переїхала у м. Київ, де 16 серпня 2008 року вступила в зареєстрований шлюб з ОСОБА_3, від якого них 03 жовтня того ж року народились діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Як стверджує відповідачка, постійним місцем свого проживання вона вважає кімнату у гуртожитку, оскільки іншого житла ні у неї, ні у її чоловіка немає. Однак, при цьому вона з"являлась там епізодично ( один раз в 2007 та в 2008 роках) з метою забрати необхідні їй речі, не вносила плату за помешкання і комунальні послуги, не подала доказів щодо наявності перешкод з боку ОСОБА_2 у її проживанні, а також про оренду житла у м. Києві. Її посилання на неможливість доступу до спірного приміщення через відсутність ключів не заслуговують на увагу, оскільки там зареєстровані її повнолітні дочки, які мають ключі і з ними ОСОБА_1 підтримує родинні відносини. Будь-яких поважних причин своєї відсутності більше 6 місяців вона не навела, не здобуті вони і судом, що дало підстави прийти до висновку про втрату нею інтересу до спірного житла і визнання її втратившою право користування ним.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і містять посилання на обставини, які з достатньою повнотою досліджені і оцінені судом 1 інстанції. Тому, апеляційний суд не знаходить підстав для скасування рішення, яке постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини.
Керуючись ст. ст.307, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Нетішинського міського суду від 29 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: /підпис/
Судді: /підписи/
Копія відповідає оригіналу: суддя Н.І. Переверзєва