Судове рішення #79025
Справа № 22ц-3214/2006 р

Справа № 22ц-3214/2006 р.                                                      Головуючий у 1-ій інстанції

Категорія 19                                                                                суддя Щербина 0.0.

Доповідач суддя Повєткін В.В.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ          У.КРАЇНИ

21 червня 2006 р. Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апе-ляційного суду Дніпропетровської області в складі:

Головуючого судді:                         Перцової В.А.

Суддів:                                            Козлова С.П., Повєткіна В.В.

При секретарі:                                Білоус А.Н.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в М.Дніпропетровську цивільну спра­ву

за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страху­вання від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м. Першотравенську

на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 31 березня 2006 року

за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних за­хворювань України в м.Першотравенську про відшкодування моральної шкоди, -

Встановила:

У березні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення страхової виплати за моральну шкоду у зв'язку з ушкодженням здоров'я, посилаючись на отримання ним травми під ччас роботи згідно з актом № НОМЕР_1 і втрату 50% професійної працездатності та встановлення 3-групи інвалідності згід­но висновку МСЕК від 15 вересня 2005 року. У зв'язку з цим просив стягнути з Від­ділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м.Першотравенську моральну шкоду у сумі 70000,00 грн. (а.с.2-4).

Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 31 березня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково, на його ко­ристь з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м.Першотравенську стягнуто страхову виплату за моральну шкоду у сумі 30000,00 грн. (а.с.31-32).

В апеляційній скарзі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального стра­хування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м.Першотравенську, не заперечуючи проти факту ушкодження здоров'я позивача через тривалу працю в тяжких умовах, просить рішення суду змінити, посилаючись на необ­хідність медичного висновку про встановлення факту моральної шкоди, а також зупи­нення виплати моральної шкоди на 2006 рік відповідно до вимог ст.77 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" (а.с.36-37).

Перевіривши законність і обгрунтованність рішення суду першої інстанції у межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, коле­гія суддів вважає, що скарга є обгрунтованною і підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Постановлюючи рішення про задоволення позовних вимог про стягнення моральної шкоди у сумі 39840,00 грн., суд першої інстанції дійшов висновку, що у зв'язку з ушкодженням здоров'я позивачу слід виплатити моральну шкоду у розмірі 60% від мак­симально передбаченого ч.З ст.34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

 

Колегія суддів вважає, що такий висновок суду першої інстанції не відповідає вимогам закону та матеріалам справи.

Як вбачається зі' справи, внаслідок нещасного випадку згідно з актом № НОМЕР_1  позивачу при огляді МСЕК від 15 вересня 2005 року встановлено третю групу інвалідності і втрату 50% професійної працездатності (а.с.5,6).

Таким чином, факт заподіяння моральної шкоди у зв'язку з ушкодженням здоро­в'я, пов'язаного з професійним  захворюванням, підтверджується матеріалами справи.

Тому суд першої інстанції правильно виходив  з того, що вимоги про стягнення страхової виплати за моральну шкоду підлягають задоволенню у відповідності зі ст.ст.21,28 ч.1 п."е" Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Посилання відповідача на зипинення на 2006 рік дії Закону України "Про за­гальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на вироб­ництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" в час­тині відшкодування моральної шкоди не можуть бути прийняті до уваги, оскільки пра­вовідносини між сторонами щодо відшкодування моральної шкоди виникли до 2006 року.

Тому доводи апеляційної скарги відповідача щодо необґрунтованості стягнення моральної шкоди є безпідставними.

Разом з тим, висновки суду першої інстанції щодо визначення розміру стяг­нення моральної шкоди у сумі 30000,00 грн. не відповідають обставинам справи.

Стягуючи страхову виплату за моральну шкоду у розмірі, що становить 50% від максимально передбаченного ч.З ст.34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" розміру стягнення моральної шкоди, суд першої інстанції не врахував, що максимальний розмір передбачений для тяжких  наслідків, а позивачу у зв'язку з втратою професійної працездатності встановлено третю групу інвалідності, відповідач здійснює на ко­ристь позивача інші страхові виплати.

Тому рішення суду першої інстанції підлягає зміні із зменьшенням розміру стягнення страхової виплати за моральну шкоду з 30000,00 грн. до 20000,00 грн.

У зв'язку з викладеним і керуючись ст.ст.307,309,314,316 Цивільного процесу­ального кодексу України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страху­вання від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м.Першотравенську - задовольнити частково.

Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 31 березня 2006 року - змінити, розмір страхової виплати за моральну шкоду,  стягнутої з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випад­ків на підприємстві та професійних захворювань України в м.Першотравенську на ко­ристь ОСОБА_1, зменьшити з 30000,00 грн. до 20000,00 грн.

В решті рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської облас­ті від 31 березня 2006 року - залишити без зміни, а апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підпри­ємстві та професійних захворювань України в м.Першотравенську - відхилити.

Рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховно­го Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація