Судове рішення #7899924

                                                        Копія        

Cправа № 2-о-4/2010

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

21 січня 2010 року     Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:                      

головуючого судді     - Андрущенко-Луценко С.В.,

при секретарі              - Литвиненко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миргороді  цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб , -

в с т а н о в и в :

             17.12.2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою про надання права на шлюб, посилаючись на те, що має намір створити сім’ю, однак на даний час не досягла шлюбного віку, встановленого законодавством України.

В судовому засіданні своє звернення до суду заявниця підтримала, просила надати їй право на шлюб. По суті своєї заяви пояснила, що на момент її звернення до суду з цією заявою вона не досягла 17 років, але має намір створити повноцінну сім’ю, оскільки є вагітною.

Зацікавлена особа – ОСОБА_2, не заперечував проти задоволення заяви ОСОБА_1. Пояснив, що заявниця вагітна від нього, а тому він хоче зареєструвати з нею шлюб.

Зацікавлені особи – батьки заявниці ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не заперечували проти задоволення заяви їх дочки про надання права на шлюб. За переконанням суду, визнання цими особами заяви не суперечить закону, і зокрема положенням ст.11 ЦПК України, та не порушує  прав, свобод чи інтересів інших осіб. З цих підстав суд вважає можливим ухвалити рішення про задоволення заяви відповідно до положень  ч. 4 ст. 174 ЦПК України .

Представник Миргородської районної державної адміністрації ОСОБА_5 не висловила заперечення проти задоволення заяви.

Згідно до ст.ст. 25, 26 ЦК України  здатність мати цивільні права та обов’язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи. У випадках, встановлених законом, здатність мати окремі цивільні права та обов’язки може пов’язуватися з досягненням фізичною особою відповідного віку. Фізична особа має усі особисті немайнові права, встановлені Конституцією України та Цивільним кодексом України.

Статтею 30 ЦК України  визначено, що цивільною дієздатністю фізичної особи є здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

             Як встановлено при розгляді справи, заявниця бажає зареєструвати шлюб, однак не досягла шлюбного віку, визначеного ст. 22 Сімейного кодексу України.

             Згідно до ч. 1 ст. 291 ЦК України фізична особа незалежно від віку та стану здоров’я має право на сім’ю, а відповідно до ч. 2 ст. 23 Сімейного кодексу України за заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

З урахуванням обставин справи суд приходить до висновку про те, що право на шлюб не буде суперечити інтересам заявниці, з огляду на що її заяву слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 11, 60, 62, 64, 174 ч. 4, 208, 214, 215, 234, 235 ЦПК України, ст.ст. 23 ч.2  Сімейного Кодексу України, ст.ст. 25, 26, 30, 291 ч.1 ЦК України , суд,

                                                              в и р і ш и в:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, право на шлюб.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Миргородський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги  на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                Суддя                     -підпис-         ОСОБА_6

Суддя Миргородського

        міськрайонного суду                                                                     ОСОБА_6

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація