справа № 2-49/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 лютого 2007 року Надвірнянський районний суд
Івано-Франківскої області
в складі головуючого судді: Гураша М.В.
секретаря: Шпильчук І.С
з участю позивача: ОСОБА_1.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 пред'явив позов в суд до ОСОБА_2. про розірвання шлюбу.
В судовому засіданні позивач суду пояснив, що 23 липня 2001 року він зареєстрував шлюб з ОСОБА_2. у виконкомі Делятинської селищної ради, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, актовий запис НОМЕР_1.
Від шлюбу у них народилася дочка ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1, яка в даний час проживає з відповідачкою.
Причиною розірвання шлюбу послужило те, що за час сумісного проживання у них склалися різні погляди на життя, вони різні по характеру, через що у них часто виникали непорозуміння. За час спільного проживання між ними безпричинно виникали скандали і сварки. На даний час вони не підтримують жодних сімейних стосунків як сімейна пара і спільно не проживають більше двох років. Вважає, що сімейні відносини остаточно розірвані і відновлені бути не можуть. Примирення неможливе, шлюб носить формальний характер. Просить постановити рішення, яким розірвати шлюб між ним та відповідачкою, неповнолітню дочку ОСОБА_3 від шлюбу залишити проживати з матір»ю, витрати пов'язані з оформленням розірванням шлюбу в органах РАЦСу покласти на нього.
Відповідачка в судове засідання не з»явилася з невідомих суду причин, про час і місце слухання справи була повідомлена вчасно. Однак від неї поступила заява в якій просить справу слухати в її відсутності, на розірвання шлюбу згідна.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позов підставний, оскільки в судовому засіданні встановлено, що подальше спільне проживання і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, що мають істотне значення.
Сторони не вживають заходів для примирення, шлюб існує
2
формально.
Дитину від шлюбу слід залишити проживати з матір"ю.
Витрати, враховуючи матеріальний стан сторін, пов"язані з оформленням розірвання шлюбу в РАЦСу, слід покласти на позивача.
На підставі ст.ст.105 4.3,110,112 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.209,213,214,215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задоволити. Вважати шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, 23.07.2001 року у виконкомі Делятинської селищної ради, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, актовий запис НОМЕР_1 - розірваним.
Неповнолітню дитину від шлюбу: ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження - залишити проживати з матір"ю.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави при оформленні розірвання шлюбу в органах РАЦСу один неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Звільнити від таких витрат ОСОБА_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Надвірнянський районний суд.
Суддя підпис Гураш М.В.
Вірно: Суддя Гураш М.В.