РІШЕННЯ
справа № 2-379/2007 p.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2007 року
в складі головуючого судді:
секретаря:
з участю позивача:
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Гураша М.В. Шпильчук І.С. ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1 до Пнівської сільської ради про визнання права власності на спадкове будинковолодіння.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся з позовом до Пнівської сільської ради про визнання права власності на спадкове будинковолодіння.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. позовні вимоги повністю підтримав і суду пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2, про що в книзі реєстрації актів про смерть відділу РАЦС Надвірнянського районного управління юстиції Івано-Франківської області зроблено запис за НОМЕР_1 і видано свідоцтво про смерть НОМЕР_2
Він являється єдиним спадкоємцем першої черги за законом спадкового майна матері, яке складається з житлового будинку та господарських споруд, що знаходиться в АДРЕСА_1, Надвірнянського району, Івано-Франківської області.
В період з 1981 р. по 1986 р. ОСОБА_2 самовільно побудувала житловий будинок та господарські споруди, а саме: стайню, убиральню, ворота, огорожу, колодязь в АДРЕСА_1, Надвірнянського району, Івано-Франківської області. Дані будівлі вона побудувала самочинно без виготовлення відповідної технічної документації, рішення сільської ради про виділення земельної ділянки під будівництво не приймалось і згоди на дане будівництво сільська рада не давала. В зв'язку з цим він не зміг оформити спадщину на дане будинковолодіння в Івано-Франківському ОБТІ.
Після смерті матері він вступив в управління спадковим майном, так як фактично користувався, управляв даним спадковим майном, а саме: проводив ремонтні роботи будівель, обробляв земельну ділянку, сплачував податки і обов'язкові платежі.
В грудні 2006 року працівниками Івано-Франківського ОБТІ було проведено обмір та оцінку будівель і йому видано технічний паспорт. Вартість будинковолодіння становить 109199 грн.
2
В січні 2007 року працівниками Надвірнянської районної архітектури було проведено обстеження самочинно побудованого будинковолодіння. При цьому встановлено, що порушень будівельних, пожежних, санітарних норм при будівництві житлового будинку і господарських споруд не допущено.
25.01.2007 року головним архітектором Надвірнянського району видано висновок про можливість узаконення самочинно побудованого житлового будинку і господарських споруд.
Просить постановити рішення, яким визнати за ним право власності на самочинно збудоване домоволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1, Надвірнянського району, Івано-Франківської області.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча вчасно повідомлений про час і місце слухання справи. Однак від Пнівської сільської ради поступила заява за підписом сільського голови, в якій він просить дану справу слухати у відсутності їх представника і не заперечує проти задоволення даного позову.
Суд вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позов слід задоволити, виходячи з наступних підстав.
У відповідності до ч.5 ст.376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, про що в книзі реєстрації актів про смерть відділу РАЦС Надвірнянського районного управління юстиції Івано-Франківської області зроблено запис за НОМЕР_1 і видано свідоцтво про смерть НОМЕР_2
В період з 1981 р. по 1986 р. ОСОБА_2 самовільно побудувала житловий будинок та господарські споруди, а саме: стайню, убиральню, ворота, огорожу, колодязь в АДРЕСА_1, Надвірнянського району, Івано-Франківської області. Дані будівлі вона побудувала самочинно без виготовлення відповідної технічної документації, рішення сільської ради про виділення земельної ділянки під будівництво не приймалось і згоди на дане будівництво сільська рада не давала. В зв'язку з цим він не зміг оформити спадщину на дане будинковолодіння в Івано-Франківському ОБТІ (а.с. 6).
Після смерті матері ОСОБА_1. вступив в управління спадковим майном, так як фактично користувався, управляв даним спадковим майном, а саме: проводив ремонтні роботи будівель, обробляв земельну ділянку, сплачував податки і обов'язкові платежі.
Дане будинковолодіння побудоване у межах земельної ділянки, яка закріплена за господарством площею 0,15 га., в тому числі під будівлями 0,01 га., про що свідчить довідка видана Пнівською сільською радою ( а. с. 15).
В даний час ОСОБА_1. бажає оформити спадщину в державного нотаріуса.
3
З метою узаконення будинковолодіння в грудні 2006 року за клопотанням позивача працівниками Івано-Франківського ОБТІ було проведено обмір та оцінку будівель і йому видано технічний паспорт. Вартість будинковолодіння становить 109199 грн.
ОСОБА_1. являється єдиним спадкоємцем першої черги за законом спадкового майна матері, яке складається з житлового будинку та господарських споруд, що знаходиться в АДРЕСА_1, Надвірнянського району, Івано-Франківської області( а.с. 13).
В січні 2007 року працівниками Надвірнянської районної архітектури було проведено обстеження самочинно побудованого будинковолодіння. При цьому встановлено, що порушень будівельних, пожежних, санітарних норм при будівництві житлового будинку і господарських споруд не допущено.
25.01.2007 року головним архітектором Надвірнянського району видано висновок про можливість узаконення самочинно побудованого житлового будинку і господарських споруд (а.с. 10) .
На підставі ст.ст.328,376 ч.5 ЦК України, керуючись ст.ст.209,213,214,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задоволити. Визнати право власності за ОСОБА_1 на будинковолодіння, яке складається з житлового будинку, господарських будівель та споруд і знаходиться в АДРЕСА_1, Надвірнянського району, Івано-Франківської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Надвірнянський районний суд.
Суддя підпис Гураш М.В.
Вірно: Суддя Гураш М.В.