Судове рішення #7882661

справа    № 2-о-4-10р.

Україна

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

05 лютого 2010  року                                                                                                               м. Городище

Городищенський районний суд Черкаської області у складі:  головуючого судді Синиці Л.П., при секретарі судового засідання Хіжняк В.Л.,

розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення ,    зацікавлена особа   Управління пенсійного фонду в Городищенському районі Черкаської області , -

В С Т А Н О В И В :

             13.01.2010р. ОСОБА_1 звернувся до суду із  заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

 Обґрунтовуючи заяву заявник посилається на те, що маючи намір провести оформлення документів у зв’язку з виходом на пенсію, не в змозі цього зробити по причині допущеної помилки в написанні його прізвища у трудовій книжці, де зазначено «Хрыстян», хоча від народження має прізвище «Христян», що підтверджується свідоцтвом про народження та паспортом. Звернувшись до Управління пенсійного фонду в Городищенському районі Черкаської області з необхідними документами, при перевірці їх отримав пояснення, що необхідно встановити належність трудової книжки, і лише з цього часу звернув увагу на те, що в трудовій книжці записано його прізвище на російській мові як «Хрыстян», без зазначення українського варіанта написання прізвища. Просить, постановити рішення, яким встановити той факт, що «Хрыстян» ОСОБА_2 і  «Христян»  ОСОБА_3 є одна і та ж сама особа, що йдеться за одну і ту ж саму особу, та трудова книжка належить йому.

 У судовому засіданні заявник змінив свої вимоги, і просить встановити факт належності трудової книжки, які підтримав у повному обсязі, зазначивши, що відділом культури Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації у 1968р. йому видавалася трудова книжка, де він працював на посаді завідуючого клубом с. Сотники; осіб, які б могли засвідчити цей факт, відсутні, бо він втратив будь-які зв’язки з ними, а та особа, що заповнювала трудову книжку померла. Представник зацікавленої особи – Управління пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області до суду не з’явився, надавши заяву про слухання справи у їх відсутності, не заперечує щодо задоволення заяви, вказавши, що дійсно заявник звертався до Управління з документи на призначення пенсії, і під час їх перевірки було встановлено неточності у написанні прізвища по різним документам, що мають значення для призначення пенсії.

Суд, заслухавши пояснення заявника, свідчення свідка ОСОБА_4, врахувавши думку відповідача та оглянувши наявні в справі докази, вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.

   

              Згідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 Цивільно-процесуального Кодексу України та постанови Пленуму Верховного Суду України за № 5 від 31.03.1995р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’я, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у  свідоцтві про народження або в паспорті.

               Судом встановлено та підтверджено, наявними в справі матеріалами, що заявник відповідно до свідоцтва про народження (серія ЯУ №947266 від 24.01.1950р.)  та паспорту громадянина України (серія НС 433963) має прізвище – Христян, ім’я – ОСОБА_3, по батькові  - ОСОБА_3, і народився 17.12.1949 року в с. Сухини, Корсунь-Шевченківського району Черкаської області. Свою трудову діяльність розпочав з 1968р. в клубі с. Сотники Корсунь-Шевченківського району,  і  01.08.1968р. останньому відділом культури Корсунь-Шевчаенківської районної державної адміністрації була виписана трудова книжка в якій зазначено «Хрыстян Николай Емельянович», при огляді трудової книжки в суді, заповнення трудової книжки на українській мові не встановлено. За довідкою відділу культури і туризму Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації Черкаської області, заявник дійсно працював у відділі культури Корсунь-Шевченківської РДА на посаді завідуючого клубом с. Сотники, і згідно до наказу його прізвище зазначене як  «Христян». Заявник невідповідність у написані прізвища виявив лише під час оформлення пенсії у 2009р. .

Заява підтверджується : копією свідоцтва про народження, копією паспорту, копією трудової книжки, довідкою відділу культури і туризму Корсунь-Шевченківської РДА Черкаської області.

На  підставі  викладеного,  керуючись  ст. 256 ч.1 п.6 ЦПК України,  постановою Пленуму Верховного Суду України за № 5 від 31.03.1995р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», ст. ст. 5, 6, 10, 15, 30, 60, 212,  213, 215, 294 Цивільно - процесуального Кодексу  України,  суд, -

В И Р І Ш И В  :

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа  – задоволити .

Встановити факт, що трудова книжка, заповнена 01.08.1968р. на прізвище «Хрыстян Николая Емельяновича»  та виписана у відділі культури Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації,  належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.

Суддя :                                                                                                                              Л. П. СИНИЦЯ

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація