Справа №2-824/09
Графа № 47
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 лютого 2010 року.
Гощанський районний суд Рівненської області в складі головуючого Рожина Ю.М., при секретарі Коленчук Л.І., розглянув у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки до її повноліття та повнолітнього сина на період навчання у твердій грошовій сумі на кожну дитину, -
В с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась у Гощанський районний суд Рівненської області із позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її користь на утримання неповнолітньої дочки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до її повноліття та повнолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 на період навчання у твердій грошовій сумі у розмірі 200 гривень на кожну дитину. Позивачка обґрунтовує свої вимоги тим, що з відповідачем проживають окремо, матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, їх вихованням не займається. Усі витрати на дітей вона здійснює самостійно. В даний час син навчається на 3 курсі Волинської Духовної Семінарії. Її заробіток є недостатнім для утримання дітей, вона перебуває у скрутному матеріальному становищі. У зв’язку з викладеним просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні заявив, що позов визнає в повному обсязі, згідний на сплату аліментів на утримання неповнолітньої дочки до її повноліття та повнолітнього сина на період навчання до досягнення двадцяти трьох років.
Заслухавши позивача, відповідача, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі.
В силу ч.1 ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, що беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Відповідно до ч.4 ст.130, ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до п.1 ст.367 ЦПК України рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягають обов’язковому негайному виконанню.
Відповідно до ч.1 ст.199 СК України, якщо повнолітній син продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Суд прийшов до висновку, що визнання відповідачкою поданої позовної заяви не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а отже підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст.180,181,182,184,199 СК України, керуючись ст.ст.10,11,57,208,209,212,213,214,217,367 ЦПК України суд, -
В и р і ш и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки до її повноліття та повнолітнього сина на період навчання у твердій грошовій сумі на кожну дитину задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_6 аліменти на утримання неповнолітньої дочки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до її повноліття та повнолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 на період навчання, але не більші ніж досягнення двадцяти трьох років, у твердій грошовій сумі у розмірі 200 (двісті) гривень на кожну дитину.
Стягнення аліментів проводити щомісячно починаючи з 18 грудня 2009 року.
Стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 у межах суми платежу за один місяць, підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовій збір в розмірі 51 (п’ятдесят одної) гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 (сто двадцять) гривень.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд подачею в десятиденний строк заяви про апеляційне оскарження та наступним поданням в двадцятиденний строк апеляційної скарги або подання апеляційної скарги в десятиденний строк, визначений для подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.
Суддя