Судове рішення #7880688

справа № 2-а-199/10/1970

П О С Т А Н О В А

і м е н е м    У к р а ї н и

 11 лютого 2010 року, Тернопільський окружний адміністративний  суд в складі:    

              головуючої                Дерех Н.В.

                                  при секретарі          Митко В.В.

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Тернополя в інтересах держави в особі Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної соціальної допомоги

                  в с т а н о в и в:

Прокурор м. Тернополя звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради (надалі позивач) до ОСОБА_1 (надалі відповідач)  про повернення коштів, надміру виплачених за призначеною соціальною допомогою, як малозабезпеченій сім»ї. Позов мотивовано тим, що відповідачкою для призначення допомоги, як малозабезпеченій сім»ї, було подано до Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради недостовірні дані про доходи, а саме про наявність у її володінні житлового приміщення - АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою, виданою 12.05.2009 року Приватним підприємством «Благоустрій», та інформацією Товариства з обмеженою відповідальністю «Міське бюро технічної інвентиразації» від 08.05.2009 року , внаслідок чого їй надміру виплачено кошти в сумі 5899,97 грн ., які підлягають поверненню до державного бюджету.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали та просили його задовольнити, посилаючись на те, що   перевіркою з'ясовано, що при оформлені даної допомоги ОСОБА_1 подано в Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради недостовірні дані про доходи, а саме про наявність у її володінні житлового приміщення - АДРЕСА_1. Просять позов задовольнити повністю.

Відповідач та представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, пояснивши, що підставою для призначення  даної соціальної допомоги були документи, які подані відповідачем до зазначеного уповноваженого органу, що підтверджували статус ОСОБА_1 , як малозабезпеченої сім»ї, яка постійно проживає на території України, і маю середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім»ї, Однак, квартирою про яку йдеться у адміністративному позові позивача, за адресою по АДРЕСА_1,  ОСОБА_2 фактично не користується, і вона не є джерелом додаткових грошових надходжень в сімейний бюджет. В цій квартирі фактично проживає донька відповідачки ОСОБА_3, яка також і зареєстрована на даній житловій площі з 2003 року. Оскільки оформлення субсидій здійснювалось на квартиру, в якій  фактично проживає відповідачка, а саме за адресою по вул. Б. Лепкого, 6/261, то ОСОБА_1 не вказала іншу квартиру, в якій проживає донька, і яка в повному обсязі сама сплачує рахунки за житлово - комунальні послуги, які вона особисто отримує на загальних підставах.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані  докази,  заслухавши пояснення  сторін суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення,  виходячи з наступних міркувань.

         Пунктом 6  «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24 лютого 2003 року, передбачено, що для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім’ї подає органу праці та соціального захисту населення такі документи:   заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї; довідку про склад сім’ї; декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).

Згідно ст.4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000р. та «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 250, структурні підрозділи з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських рад за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї, в даному випадку Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради в структурі органу місцевого самоврядування, забезпечує соціальний захист малозабезпечених сімей шляхом надання державної соціальної допомоги, яка призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Покриття витрат на виплату соціальної допомоги здійснюється за рахунок субвенцій з державного до місцевих бюджетів. А тому надміру виплачені кошти заподіюють суттєвої шкоди місцевому бюджету, а отже, і державним інтересам, внаслідок чого виникає передбачене законом право прокурора на звернення у суд з позовом для їх захисту.

Перевіркою, проведеною прокуратурою м. Тернополя та Управлінням праці та соціальної політики Тернопільської міської ради, встановлено, що ОСОБА_1 згідно поданих нею заяв від 22.05.2006 року, 11.10.2006 року, 24.05.2007 року, 15.10.2007 року, 29.05.2008 року та 29.10.2008 року було надано державну соціальну допомогу.

Перевіркою з'ясовано, що при оформлені даної допомоги ОСОБА_1 подано в Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради недостовірні дані про доходи, а саме про наявність у її володінні житлового приміщення - АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою, виданою 12.05.2009 року ПП «Благоустрій», та інформацією ТзОВ «Міське бюро технічної інвентиризації» від 08.05.2009 року, внаслідок чого їй надміру виплачено кошти в сумі 5899,97 грн.

Відповідно до вимог ст. 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, якщо сім'єю навмисне подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру.

Згідно з п.28 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», № 250 від 24 лютого 2003 року, якщо сім’єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення:

визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім’ї;

повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;

у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті;

у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

В судовому засіданні доведено, а матеріалами справи підтверджено, що відповідачеві  призначено соціальну допомогу, як  малозабезпеченій сім'ї на основі недостовірних даних про  доходи та майновий стан  сім»ї, а саме наявність у її власності ще одного житлового приміщення - АДРЕСА_1  наслідок чого відповідачкою  незаконо  отриманно, вказану допомогу в сумі  5899,97 грн.

На вимогу позивача, відповідач незаконно виплачену допомогу добровільно не повернула. За вказаних обставин  суд приходить до переконання, що    необхідно стягнути з відповідача надміру виплачену соціальну допомогу, як  малозабезпеченій  сім'ї  в сумі 5899,97 грн., а тому позов слід задовольнити.

 

керуючись законом України « Про прокуратуру», Законом України « про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям,   ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -

                              П О С Т А Н О В И В:

         1. Позов Прокурора м. Тернополя в інтересах держави в особі Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної соціальної допомоги - задовольнити.

         2. Стягнути з ОСОБА_1  ( АДРЕСА_2) на користь Управління праці та соціальної політики Тернопільської міської ради  5899 ( п’ять тисяч вісімсот дев’яносто дев’ять ) грн. 97 коп. надмірно виплаченої державної  соціальної допомоги.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Головуюча                                                                                           Дерех Н.В.

Копія вірна:

Суддя                                                                                                   Дерех Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація