ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"01" червня 2006 р. Справа № АС-46/196-06
вх. № 5490/4-46
Суддя господарського суду Харківської області Ільїн О.В.
при секретарі судового засідання Дубовій О.Б.
за участю представників сторін:
позивача - Островерх Г.В. - представник, дов. від 30.05.2006 р.
відповідача - Міхальов А.О. - представник, дов. № 174/05 від 23 .05.2006 р.
по справі за позовом Підприємства "Редукціон" "Вільної професійної спілки громадян-платників податків та зборів (які не байдужі до економічного розвитку країни)" - "Не байдужі", м. Харків
до Тендерної палати України, м. Київ
про визнання протиправними дії та зобов*язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Підприємство "Редукціон" "Вільної професійної спілки громадян-платників податків та зборів (які не байдужі до економічного розвитку країни)" - "Не байдужі" звернулося до господарського суду з адміністративним позовом про визнання протиправними дії Тендерної палати України, як суб*єкта владних повноважень щодо поширення в інформаційно-аналітичному виданні "Офіційні висновки Тендерної палати України" невідповідної інформації у частині стосовно спеціалізованих друкованих засобів масової інформації та зобов*язання відповідача включити до частини стосовно спеціалізованих друкованих засобів масової інформації в інформаційно-аналітичному виданні "Офіційні висновки Тендерної палати України" бюлетень "Інформаційний бюлетень Редукціон", як такого, що відповідає вимогам Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
Ухвалою господарського суду Харківської області від 06 травня 2006 року було відкрито провадження в адміністративній справі № АС-46/196-06 та призначено попереднє судове засідання на 01 червня 2006 року.
Представник позивача у попередньому судовому засіданні заявлений позов підтримує.
Представник відповідача у попередньому судовому засіданні та у наданому запереченні на адміністративний позов проти позову заперечує і просить суд закрити провадження в адміністративній справі, посилаючись на те, що Тендерна палата України не здійснює владних управлінських функцій і тому даний спір не підлягає розгляду за нормами КАС України.
Суд, розглянувши матеріали справи, вважає за необхідне закрити провадження у справі, у зв*язку з тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позивач, в обгрунтування позовних посилається на ст.ст. 2, 6, 104 Кодексу адміністративного судочинства України.
До адміністративного суду, згідно з ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України, має право звернутися особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Справа адміністративної юрисдикції, відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб*єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб*єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження, а відповідно до ч. 2 ст. 4 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб*єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на піблічну службу; спори між суб*єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб*єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов*язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Тенденрна палата України, відповідно до розділу ІІ-1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" здійснює громадський контроль у сфері державних закупівель.
За своєю організаційно-правовою формою Тендерна палата України є Спілкою громадських організацій, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 № 037250 від 19 квітня 2005 року.
Таким чином, якщо суб*єкт у спірних правовідносинах не здійснює владні управлінські функції щодо іншого суб*єкта, який є учасником спору, такий спір не має встновлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції.
За таких обставин, дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і на підставі ч. 1 п. 3 ст. 121, п. 1. ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі.
Також, суд роз*янює позивачеві, що розгляд даного спору віднесено до юрисдикції господарських судів.
Керуючись статтями 2, 3, 17, ч. 1 п. 3 ст. 121, ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі.
Ухвала суду набирає законної силипісля закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десіти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст ухвали виготовлено 05 червня 2006 року о 14:30 годині.
Суддя Ільїн О.В.
справа № АС-46/196-06