Справа 22-Ц-3695/2006 р. Головуючий
1-їінстанції:Русанова В.Б.
Категорія :розірвання договору Доповідач: Трішкова І.Ю.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 липня 2006 року Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого -Овсяннікової А.І.,
суддів: - Трішкової І.Ю.,Бездітко В.М.,
при секретарі - Супрун О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Московського районного суду від 18 травня 2006 р. по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа приватний нотаріус ОСОБА_3 про розірвання договору довічного утримання,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про розірвання договору довічного утримання, посилаючись на те, що договір довічного утримання був укладений 29.11.2002 р„ Відповідно до договору відповідачка отримала право власності на 38/100 частин АДРЕСА_1 в м.Харкові. Позивачка зазначила, що ОСОБА_1 умови договору не виконувала, матеріальної та іншої допомоги не надавала, без згоди позивачка здала частину квартири в піднайом, вивезла з квартири речі, не сплачувала комунальні послуги.
Відповідачка ОСОБА_1 проти позову заперечувала, посилаючись на те, що вона виконувала умови договору, надавала необхідну допомогу, покупала ліки. Після від'їзду позивачки до Ізраїлю вона дозволила проживати в квартирі своїм племінникам. Речі позивачки вивезла до себе на дачу. Після приїзду позивачки влітку 2005 р. вона повернула речі, але позивачка відмовилась від допомоги, матеріальну допомогу не надавала, т.я. ОСОБА_2 відмовилась від неї.
Рішенням Московського районного суду м.Харкова від 18 травня 2006 р. позовні вимоги задоволені. Договір довічного утримання , укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 29 листопада 2002 р., розірваний. За ОСОБА_2 визнано право власності на38/100 частин АДРЕСА_1 в м.Харкові..
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та направити справу на новий розгляд, посилаючись на те, що вона виконувала умови договору до від'їзду позивачки до Ізраїлю. Суд не врахував, що вона зазнала значних матеріальних затрат, надаючи допомогу ОСОБА_2. Крім того, суд розглянув справу в відсутність позивачки.
Судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом повно та всебічно досліджені надані докази, дана їм належна оцінка і згідно встановленого ухвалене рішення, яке відповідає вимогам ст.ст. 10,11,60,212 ЦПК України.
В судовому засіданні встановлено. що29.11.2002 р. між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був укладений договір довічного утримання, згідно якого ОСОБА_2 передала у власність ОСОБА_1 належні їй 38/100 частин АДРЕСА_1 в м.Харкові..
8.03.2003 р. позивачка виїхала до Ізраїлю, де мешкає і до теперішнього часу. В червні 2005 р. ОСОБА_2 приїхала до Харкова і попередила відповідачку про відмову від її послуг Як посилалась представник позивачки, ОСОБА_1 не виконала умови договору, а саме: п.6, яким передбачалось залишення проживання позивачки в спірній квартирі. По приїзді до Харкова позивачка не змогла вселитися в спірну квартиру, т.я. ОСОБА_1 здала спірну квартиру в піднайом, речі, що належали позивачці, вивезла. Крім того, відповідачка не сплачувала комунальні послуги, про що свідчить довідка про заборгованість за послуги теплопостачання.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.755 ЦК України договір довічного утримання може бути розірваний на вимогу відчужувача у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків незалежно від його вини.
Як встановлено в судовому засіданні, невдовзі після укладення договору довічного утримання відчужувач - ОСОБА_2 виїхала до іншої країни на інше місце проживання, тобто з 8.03.2003 р. ОСОБА_1 не могла виконувати свої обов'язки відповідно умов договору, проти чого не заперечувала в судовому засіданні.
При таких обставинах суд обгрунтованно прийшов до висновку про необхідність розірвання договору довічного утримання на вимогу відчужувача, т.я. законом не передбачена обов'язковість наявності вини набувача в невиконанні умов договору.
Посилання апелянта на те, що в зв'язку з доглядом за позивачкою вона понесла значні матеріальні затрати, спростовується тим, що фактично ОСОБА_1 надавала допомогу недовгий час з 29.11.2002 р. до 8.03.2003 р., тобто до виїзду позивачки з країни, таким чином у суда не було підстав для застосування положень ч.2 ст.756 ЦК України.
В судовому засіданні інтереси ОСОБА_2 представляла ОСОБА_4 за довіреністю, яка оформлена належним чином, тому у суда не було підстав для недовіри представнику позивачки.
Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду.
Підстав для скасування чи зміни рішення не має.
Керуючись ст..ст. 303,307,308, 314,319 ЦПК України, судова колегія
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Московського районного суду м.Харкова від 18 травня 2006 р. залишити без змін.
Ухвала набирає чинності негайно, але може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.