Судове рішення #7869193

Справа №2 -  611\08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

22 грудня  2009 року                                                       м. Кагарлик

Кагарлицький районний суд Київської області в складі:

Головуючого:                           судді Закаблук О.В.

При секретарі:                           Хміль Л.П.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради, третя особа, - ОСОБА_3 про визнання незаконним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

    На адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради, третя особа, - ОСОБА_3 про визнання незаконним та скасування рішення,  в якій позивачка просить суд винести рішення, яким

Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, крім того уточнила останні, просячи додатково скасувати рішення ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району від 27.05.2008 року 21 сесії 3 скликання.

Представник позивачки ОСОБА_4 в судовому засіданні уточнені позовні вимоги позивачки підтримав.

Представник відповідача, - ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району Київської області в судове засідання не з»явився, про те на адресу Кагарлицького районного суду надійшла письмова заява ОСОБА_2 сільської ради Київської області,  в якій відповідач проти позову не заперечує.

Третя особа, ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився з поважних причин, - в зв»язку з станом здоров»я, про те до суду з»явився його представник, - ОСОБА_5, яка заперечує проти позову в повному об»ємі.

Суд, вислухавши сторони по справі, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку щодо задоволення уточненого позову ОСОБА_1 в повному об»ємі, обґрунтовуючи своє рішення наступними доказами та нормами матеріального та процесуального права.

ОСОБА_1 (далі-Позивач) звернулась до Кагарлицького районного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету сільської ради №1 від 23.01.1992 р. та рішення сесії сільської ради від 04.02.1992 р.

19.01.2009 р. суддею Кагарлицького районного суду Шевченко 1.1, було винесено ухвалу, якою відмовлено у відкритті провадження, оскільки із матеріалів справи вбачається спір про право, тобто виникають питання, що необхідно вирішувати із земельних відносин.

Враховуючи вищезазначену ухвалу Кагарлицького районного суду позивачка звернулася  до суду з позовом в порядку цивільного судочинства.

02.02.2007 р. р. помер ОСОБА_6, який проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1 по вул. Дидакала, який належав йому.

Згідно листа №395 від 17.12.2008 р. р. ОСОБА_2 сільської ради у користуванні ОСОБА_6 перебувала земельна ділянка загальною площею 0,44 га .

Після смерті ОСОБА_6 залишився спадкоємець, - його сестра ОСОБА_1.

Позивачка успадкувала спадщину померлого брата ОСОБА_6, в тому числі і житловий будинок. Зокрема, згідно рішення Кагарлицького районного суду від 16.11.2008р. за позивачкою було визнано право власності на спадковий житловий будинок за адресою Київська область Кагарлицький район с. Шубівка, вул. Дидикала, 45.

Згідно ч. 1 ст. 120 Земельного кодексу України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

Згідно ч. 1 ст. 120 Земельного кодексу України якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки,   на   якій   вони   розміщені;   та   частиною   ділянки,   яка   необхідна   для   їх обслуговування.

      Згідно ч. 2 ст. 1225 Цивільного кодексу України до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.

Згідно ч. З ст. 1225 Цивільного кодексу України до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом.

Також, згідно 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Оскільки позивачка повністю успадкували житловий будинок ОСОБА_6, до неї також перейшло право користування земельної ділянкою, що знаходиться біля будинку, а саме земельною ділянкою площею 0,44 га, яка перебувала у користуванні ОСОБА_6

Після успадкування житлового будинку позивачка вирішила приватизувати вищезазначену земельну ділянку 0,44 га та звернулась до ОСОБА_2 сільської ради.

В ОСОБА_2 сільській раді Позивач дізналась, що 23.01.1992 р. виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради було прийнято рішення №1, відповідно до якого ОСОБА_3 було виділено земельну ділянку розміром 0,12 га для садового будинку за рахунок земель ОСОБА_2 сільської ради в с. Шубівка по вул. Дидикало.

Також рішенням десятої сесії двадцять першого скликання ОСОБА_2 сільської ради від 04.02.1992 р. сільська рада вирішила надати земельну ділянку для будівництва садового будинку розміром 0,12 га ОСОБА_3.

Однак, виділена ОСОБА_3 земельна ділянка 0,12 га була виділена не за рахунок земель ОСОБА_2 сільської ради, як зазначено в рішенні виконавчого комітету ОСОБА_2 сільської ради №1 від 23.01.1992 р., а за рахунок земельної ділянки, яка перебувала в користуванні ОСОБА_6

Після прийняття ОСОБА_2 сільською радою вищезазначених рішень ОСОБА_7 звернувся до сільської ради із заявою, у зв'язку з чим сільською радою було прийнято рішення про виділення ОСОБА_3 іншої земельної ділянки в іншому місці.

Отже, ОСОБА_2 сільської радою та її виконавчим комітетом було прийнято рішення про виділення земельної ділянки площею 0,12 га громадянці ОСОБА_3, який не мав права на отримання зазначеної земельної ділянки, оскільки згідно земельно-кадастрових книг ОСОБА_2 сільської ради користувачем землі був ОСОБА_6

Вищезазначені рішення ОСОБА_2 сільської ради є незаконними та порушують права п озивачки на отримання у власність земельної ділянки, яка перейшла до неї у спадок та перебуває в її користуванні.

Згідно ч. 7 ст. 17 Земельного кодексу 1990 року, (який діяв на момент прийняття сільською радою рішень) передача у власність громадян земельних ділянок, що перебувають у власності або користуванні інших громадян чи юридичних осіб, провадиться місцевими Радами народних депутатів після вилучення (викупу) їх у порядку, встановленому статтями 31 і 32 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 31 Земельного кодексу 1990 року вилучення (викуп) земельних ділянок з метою передачі їх у власність або надання у користування громадянам, підприємствам, установам і організаціям провадиться за згодою власників землі і землекористувачів на підставі рішення Верховної Ради України, місцевих Рад народних депутатів.

Згідно ч. 1 ст. 118 Земельного кодексу України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.

Виходячи з вищезазначеної ч. 1 ст. 118 Земельного кодексу України будь-який громадянин має право приватизувати земельну ділянку, якою він користується. При цьому не може бути приватизована земельна ділянка, яка перебуває у користуванні інших громадян без вилучення у них таких земельних ділянок за їх згодою.

Оскільки земельну ділянку, яку згідно рішень ОСОБА_2 сільської ради передали ОСОБА_3, не перебувала у її користуванні, а знаходилась у користуванні ОСОБА_6, ОСОБА_2 сільська рада не мала прав надавати ОСОБА_3 земельну ділянку ОСОБА_6.

Позивач 18.11.2008 р. звернулась до ОСОБА_2 сільської ради із заявою в якій просила, в якій просила повернути незаконно передану ОСОБА_3 земельну ділянку. У відповідь на заяву Позивача ОСОБА_2 сільська рада направила лист №383 від 19.11.2008р., в якій посилаючись на ст. 158 та п.1, 2 Прикінцевих положень Земельного кодексу України вказала на те, що забрати земельну ділянку має право лише суд., відповідно, до даного часу спірне питання не вирішено, а сільська рада надала земельну ділянку в користування.

Таким чином, рішення виконавчого комітету ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району Київської області за № 1 від 23.01.1992 року щодо виділення ОСОБА_3 земельної ділянки розміром 0, 12 га для садового будинку за рахунок земель ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району Київської області в с. Шубівка Кагарлицького району по вул.. Дидикало та рішення десятої сесії двадцять першого скликання ОСОБА_2 сільської ради від 04.02.1992 року щодо виділення земельної ділянки для будівництва садового будинку розміром 0,12 га ОСОБА_3, рішення ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району від 27.05.2008 року 21 сесії 3 скликання суперечать ст. ст. 118, 120 Земельного кодексу України та порушує права позивачки, тому є незаконними.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 120 ЗК України, ст.ст. 1218, ч. 2 ст. 1225, ч.3 ст. 1225 ЦК України  ст. ст. 118, 119, 215, 218 ЦПК України,

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради, третя особа, - ОСОБА_3 про визнання незаконним та скасування рішення, - задоволити.

Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району Київської області за № 1 від 23.01.1992 року щодо виділення ОСОБА_3 земельної ділянки розміром 0, 12 га для садового будинку за рахунок земель ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району Київської області в с. Шубівка Кагарлицького району по вул.. Дидикало.

Визнати незаконним та скасувати рішення десятої сесії двадцять першого скликання ОСОБА_2 сільської ради від 04.02.1992 року щодо виділення земельної ділянки для будівництва садового будинку розміром 0,12 га ОСОБА_3.

Визнати незаконним та скасувати рішення ОСОБА_2 сільської ради Кагарлицького району від 27.05.2008 року 21 сесії 3 скликання.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Кагарлицького районного суду Київської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                            Суддя:

  • Номер: 22-ц/773/1209/15
  • Опис: про стягнення заборгованості за кредитним договором та зустрічним позовом Здробилко Сергія Степановича до Акціонерного комерційного інноваційного банк "УкрСиббанк" про визнання недійсним п. 1.1. кредитного договору.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-611/10
  • Суд: Апеляційний суд Волинської області
  • Суддя: Закаблук Олександр Володимирович
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2015
  • Дата етапу: 28.07.2015
  • Номер: 6/754/92/19
  • Опис: про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-611/10
  • Суд: Деснянський районний суд міста Києва
  • Суддя: Закаблук Олександр Володимирович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.01.2019
  • Дата етапу: 24.05.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація