Судове рішення #7866316

                                               

       

  Р І Ш Е Н Н Я

                              І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

№ 2- 102 /10

                                 

 27 січня 2010  року                                            Кременецький районний суд Тернопільської області

в складі головуючої судді                                    Коротича  І.А.

при секретарі                                                         Пелешок   Н.В.

з участю позивачки                                               ОСОБА_1

розглянувши під час заочного  судового засідання в залі суду м. Кременець  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

                                     В С Т А Н О В И В :

                      Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом, в якому просить розірвати шлюб між нею та відповідачем та стягувати щомісячно аліменти із відповідача на утримання неповнолітньої дочки  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі  ј  частини зі всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .

В   судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримує , та пояснила ,   що 31 жовтня  1998 року між нею та відповідачем ОСОБА_2 був укладений шлюб , зареєстрований  Кременецьким відділом реєстрації актів громадського стану Тернопільської області, актовий запис № 31.

 Спільне життя з відповідачем не склалося. Подальше спільне проживання та збереження шлюбу не можливе.

Відповідач в судове засіданні не з’явився, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, відповідача, суд  встановив наступні факти  та відповідні їм правовідносини:

З свідоцтва про шлюб вбачається, що сторони уклали шлюб 31.10.1998 року.

В шлюбі у сторін народилась дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходиться на утриманні позивачки.

Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.

Відповідно до ст.180 СК України, обов’язок утримання дітей до досягнення ними повноліття, є рівною мірою обов’язком як матері, так і батька.

Відповідно до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено , що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

 Суд вважає за не доцільне надавати сторонам строк на примирення.

 Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 109, 110, 111, 180  СК  України, ст.ст. 15, 30, 62, 212, 224-226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

     Позов задовольнити.

    Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 31 жовтня 1998 року у Кременецькому відділі реєстрації актівгромадського стану, Тернопільської області, актовий запис № 31.  

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 14.12.2009 року і продовжувати до настання повноліття дитини.

    Стягнути з ОСОБА_2 при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу державне мито в користь держави в розмірі  одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян – 17 грн., а також  в користь держави державне мито в розмірі 51 гривня та  120 грн.  витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи

    ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.

    Рішення в частині стягнення суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії. В разі залишення такої заяви без задоволення, відповідач вправі оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

Рішення набирає законної сили  після закінчення строку на його оскарження.

Заява на апеляційне оскарження подається  до апеляційного суду  Тернопільської області  через Кременецький районний суд на протязі 10 днів  з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга після  двадцяти днів після подання  заяви  про апеляційне оскарження, або без попереднього подання такої заяви в строк встановлений для її подання.

 

    Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація