Судове рішення #7865853

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

04 січня 2010 року                                  № 2а-2084/09/0970

    Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гундяка В.Д.,

при секретарі Бітківській Г.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

    28.07.2009 року Державна податкова інспекція в м.Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 8 795,36 грн. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв’язку з несплатою  податку з доходів фізичних осіб.

Представник позивача в судове засідання не з”явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач в судове засідання не з’явився. Згідно ст.39 КАС України викликався до суду через засоби масової інформації. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався.

За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності сторін.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов’язкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3 ч.1 ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування» платники податків зобов’язані сплачувати належні суми подкатків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно Свідоцтва №11744 ОСОБА_1 зареєстрований, як суб’єкт підприємницької діяльності.

Відповідно ст.1 ЗУ «Про порядок погашень зобов’зань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) – податкове зобов’зання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання згідно ЗУ «Про порядок погашень зобов’зань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» або іншими законами.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем самостійно подано розрахунок очікуваного доходу за 2007 рік в сумі 100 000 грн., на основі якого нараховано авансові платежі по податку з доходів фізичних осіб за 3-4 квартал 2007 року в сумі 7 499,96 грн. Таким чином шляхом подачі податкового розрахунку відповідачем самостійно визначено податкове зобов’язання по податку з доходів фізичних осіб. Однак за 3-4 квартал 2007 року податок з доходів відповідачем не сплачено не було.

Внаслідок несвоєчасної сплати податку з доходів фізичних осіб у відповідності до п.16.4 ст.16 ЗУ «Про порядок погашень зобов’зань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу  нараховано пеню 1295, 40 грн.

Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.  

Положенням п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації і відповідно до п.п. 5.3.1.  п.5.3 ст.5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

На виконання ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” року відповідачу надсилалась перша податкова вимога від 19.11.2007 року та друга податкова вимога від 24.12.2007 року, які відповідачем отримано, однак залишено без виконання. Факт направлення та одержання відповідачем  податкових вимог підтверджується корінцями податкових вимог та повідомленнями про вручення поштових відправлень.

Наявність податкового боргу підтверджується податковими повідомленнями та іншими матеріалами справи. Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено

Доказів сплати податкового боргу відповідач суду не представив, чим фактично не заперечив наявність заборгованості, яка є предметом спору в даній справі.

За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.

На підставі ст.67 Конституції України, ст.ст.3, 5 ЗУ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, керуючись ст.ст.11, 39, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд

п о с т а н о в и в:

позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок ОСОБА_1 в дохід держави 8 795 (вісім тисяч сімсот дев”яносто п”ять) грн. 36 коп. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб.  

Постанова набирає законної сили після закінчення встановлених ст.186 КАСУ строків подання заяви про апеляційне оскарження  або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд  шляхом подання протягом десяти днів з дня отримання   постанови, заяви про її апеляційне оскарження, після чого протягом двадцяти днів – апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня отримання   постанови.

Постанова в повному обсязі виготовлена 05.01.2010 року.

Суддя                                             В.Д. Гундяк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація