№ 2а-906/10/1370
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ
В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
28 січня 2010 року суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним
позовом Публічного акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз»
до Міського відділу державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції
про визнання дій незаконними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві а від 30.11.2009 року
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2010 року Львівським окружним адміністративним судом отримано за вхідним № 3142 адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз» до Міського відділу державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання дій незаконними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві а від 30.11.2009 року.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що постановою ВП № 7876743 від 30.05.2010 року було відкрито виконавче провадження з виконання наказу Господарського суду Львівської області № 28Ю-3/01.08. від 20.03.2008 року про стягнення з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 на користь ВАТ «Концерн Галнафтогаз» суми боргу 50178,99 грн. Постанова державного виконавця ВП № 7876743 від 30.11.2009 року, яка оскаржується позивачем, прийнята на виконання рішення Господарського суду Львівської області на підставі наказу цього ж суду № 28Ю-3/01.08. від 20.03.2008 року про стягнення з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 на користь ВАТ «Концерн Галнафтогаз» суми боргу 50178,99 грн.
Згідно ст. 121-2 ГПК України, cкарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень.
Згідно ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Згідно ст. 85 цього ж Закону, скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно ч. 2 ст. 1 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Оскаржувана постанова винесена на підставі наказу Господарського суду Львівської області за результатами розгляду господарської справи, а відтак даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Така позиція суду узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною в ухвалі від 20.01.2009 року за №К-947/07 та з позицією Верховного суду України, викладеною в постанові від 09.09.2008 року за №08/163.
Керуючись ст. ст. 109, 165 КАС України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом:
Публічного акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз»
до Міського відділу державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції
про визнання дій незаконними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві а від 30.11.2009 року
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гавдик З.В.