Справа № - 22-106- 2010р. Головуючий у 1-й інстанції Пасічник Д.І.
Категорія 45 Доповідач Черненко В.В.
У Х В А Л А
Іменем України
19 січня 2010 року. Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючого судді Черненко В.В.
Суддів Кодрул М. А.
Потапенко В.І.
При секретарі Животовській С.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 03 листопада 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Новгородківської селищної ради Кіровоградської області ОСОБА_3, третя особа ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та відновлення меж між домоволодіннями.
ВСТАНОВИЛА :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Новгородківської селищної ради Кіровоградської області, ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та відновлення меж між домоволодіннями.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив , що з 1975 року проживає за адресою АДРЕСА_1.
Між ним та відповідачем по справі , який проживає за адресою АДРЕСА_2 , з 2008 року почали виникати непорозуміння викликані тим, що відповідач зайняв частину земельної ділянки на якому розташоване його домоволодіння. Позивач зазначає, що в даний час межа між домоволодіннями не відповідає межі зазначеній в технічній документації.
Позивач просив відновити межу між його домоволодінням та домоволодінням яке належить ОСОБА_3, та усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою яка знаходиться в його користуванні та зобов’язати ОСОБА_3 змістити огорожу по всій довжині земельної ділянки на 1.5 метра.
Під час розгляду справи по суті до участі по справі в якості третьої особи було залучено ОСОБА_4.
Рішенням Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 03 листопада 2009 року в задоволені позовних вимог було відмовлено.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції в зв’язку з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши законність та обгрунтованність рішення суду першої інстанції відповідно до ст.303 ЦПК України, колегія судів дійшла висновку , що апеляційна скарга підлягає відхиленню із наступних підстав.
Відмовляючи в задоволені позовних вимог суд першої інстанції встановив , що ОСОБА_2. та ОСОБА_3 проживають в АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1. Між зазначеними домоволодіннями встановлена межа , яка фактично не відповідає технічній документації.
Судом також встановлено , що домоволодіння сторін існують з 1970-х років. Забудова відбувалась поетапно. Спірний сарай , який нібито знаходиться на території позивача був збудований та введений в експлуатацію в лютому 1984 року і позивач був членом приймальної комісії .
Суд першої інстанції дійшов висновку , що реєстрація в органах БТІ домоволодінь з надвірними будівлями сторін є належними та достатніми доказами того факту , що відповідачем ОСОБА_3 не порушено межі домоволодіння ОСОБА_2, а тому в задоволені позову необхідно відмовити.
Колегія суддів вважає. що суд першої інстанції правильно відмовив в задоволені позовних вимог.
Відповідно до ст..60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.. 61 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не надано належних доказів на підтвердження позовних вимог.
З матеріалів справи вбачається , що межі земельних ділянок між домоволодіннями сторін, фактично склались з 1984 року, про що свідчить акт приймання в експлуатацію закінченого житлового будинку та господарських будівель індивідуального забудовника ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_2 ./а.с. 100 /.Спірних питань з приводу межі між домоволодіннямиАДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 не виникало до 2008 року. Спірні питання виникли після зміни власника будинку АДРЕСА_2.
Також з матеріалів справи вбачається , що станом на 10.08.2009 року згідно земельно - кадастрової книги за громадянином ОСОБА_2 рахується земельна ділянка загальною площею 0,15 га, яка надана для будівництва і обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_1, за громадянином ОСОБА_3 рахується земельна ділянка загальною площею 0,15 га , яка надана для будівництва і обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_2./а.с.37/.
З акту від 23.03.2009 року вбачається , що при замірах земельних ділянок було визначено , що ОСОБА_2 користується земельною ділянкою розміром 0,1651 га, ОСОБА_3. відповідно 0,1577 га./а.с.38/.
Таким чином можливо зробити висновок, що позивачем не надано доказів які б свідчили про те, якого конкретно розміру земельна ділянка , знаходиться в користуванні позивача за адресою АДРЕСА_1 .
В частині відновлення меж, колегія суддів зазначає. що відповідно до ст.107 ЗК України, основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації.
В матеріалах справи такі відомості як належні докази відсутні.
Виходячи із встановленого колегія судів вважає .що справа була розглянута судом першої інстанції відповідно до вимог статті 11 ЦПК України в межах заявлених вимог та на підставі доказів сторін . Суд першої інстанції керувався нормами права які регулюють спірні правовідносини.
Обставини на які посилається скаржник в апеляційній скарзі не спростовують висновків суду першої інстанції , оскільки відповідно до ст..60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.. 61 цього Кодексу. В матеріалах справи відсутні докази які б підтвердили доводи позивача, викладені в позовних вимогах , зокрема в частині , що раніше вже було встановлено межові знаки між господарствами сторін, а відповідач по справі їх порушує і ці межові знаки необхідно відновити.
Колегія суддів вважає, що підстав для зміни або скасування рішення суду першої інстанції у апеляційного суду немає , а тому рішення суду першої інстанції залишається без змін.
Керуючись ст..ст. 304,307,308,313,314,315 ЦПК України колегія суддів
У Х В А Л И Л А
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 03 листопада 2009 року - залишити без змін.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
На Ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвали апеляційного суду.
Головуючий
Судді
.