Судове рішення #7862291

                                                                                                 Справа № 2-219/2010р.  

       

              КІВЕРЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                            Р І Ш Е Н Н Я

                                                 І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                                                                 

           16 лютого 2010 року                                                           м. Ківерці

    Ківерцівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді                                         Корецької В.В.

при   секретарі -                                                Процик Л.В.  

з участю позивача -                                          ОСОБА_1

відповідачів -                                                    ОСОБА_2, ОСОБА_1    

розглянувши  у відкритому попередньому судовому  засіданні в залі суду м. Ківерці цивільну справу за  позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,

                                                        В С Т А Н О В И В :    

    ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом  до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_4, який помер 27.07.2006 року.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що його дід ОСОБА_4, 21 березня 2006 року склав заповіт, що на випадок своєї смерті він заповідає все належне йому майно онуку ОСОБА_3.

Після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку з надвірними господарсько-побутовими будівлями і спорудами в с. Хонів по вул. Партизанська, 7, Ківерцівсього  району, земельної частки /паю/, майнового паю та грошових заощаджень у відділення Ощадбанку.

Спадкоємцями майна померлого являється він та відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1  Останні від прийняття спадщини відмовляються в його користь, тому спору за спадкове майно немає.  

Прийняти спадщину після смерті ОСОБА_4, позивач не може, оскільки пропустив шестимісячний строк для подачі заяви до держнотконтори про прийняття спадщини, з причин юридичної необізнаності в даному питанні.  

    Просить суд визначити додатковий строк для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_4

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав по вищенаведених обставинах, просить суд його задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1   в судовому засіданні позов визнали, не заперечили щодо його задоволення.

Заслухавши пояснення сторін по справі,  проаналізувавши обставини справи, представлені докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги  підлягають до задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що часом відкриття спадщини є день смерті спадкодавця ОСОБА_4, який помер 27.07.2006 року, що стверджується свідоцтвом про смерть серії 1-ГЮ № 019294, актовий запис № 127, виданий 28 липня 2006 року (а.с.15).

Відповідно до довідки Тростянецької сільської ради від 26.01.2010 року № 49, заповіт від імені ОСОБА_4 посвідчувався секретарем сільської ради 21.03.2006 року за № 22 (а.с. 16).

Як вбачається із заповіту, на випадок смерті ОСОБА_4 заповів усе своє майно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 12).

Спадкоємцями першої черги, після смерті ОСОБА_4 є його діти – відповідачі по справі ОСОБА_2 та ОСОБА_1, які в судовому засіданні відмовились від прийняття спадщини в користь позивача.    

Згідно ст.. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

     Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Заслухавши пояснення сторін по справі, проаналізувавши обставини справи, представлені докази, суд дійшов висновку, що визнання позову не суперечить вимогам закону і не порушує права, свободи та інтереси осіб, тому позов підлягає задоволенню і рішення про задоволення позову може бути ухвалене в попередньому судовому засіданні.

    Враховуючи наведені обставини, суд вважає, що позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому позов слід задовольнити.

На підставі ст.ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 130, 213-215 ЦПК України, суд, -

                     В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_3   додатковий строк  для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_4, який помер 27.07.2006 року, терміном  - 3 (три) місяці з моменту набрання рішенням законної сили.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. 

                    Суддя    

Ківерцівського районного суду                                                      ОСОБА_5 а                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація