Судове рішення #7858895

                                                                                                                        Справа № 2-а-132/10

П О С Т А Н О В А

Іменем   України

18 лютого 2010 року                            Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

                                       головуючого                  Дзюбича В.Л.,

                                                                з участю секретаря   Франчук Л.В.

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області, інспектора ДПС ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідачів УДАІ УМВС України в Тернопільській області, інспектора ДПС ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, серії ВО № 046829 від 01.11.2009 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП за порушення п.п.11.2, 11.5 Правил дорожнього руху України та накладено штраф в розмірі 510 грн., посилаючись на те, що 01.11.2009 року о 06 год. 55 хв. рухаючись по вул.Микулинецькій в м.Тернопіль в сторону вул.Острозького, увімкнувши поворот, врахувавши дорожню обстановку, стан дорожнього покриття та відсутність транспортних засобів на крайній лівій смузі в суміжному напрямку, він здійснив перестроювання на крайню ліву смугу руху, у зв’язку з необхідністю провести заправку автомобіля. Безпосередньо перед заїздом на автозаправку розташовано дорожній знак "В’їзд заборонено", однак позивач продовжив рух прямо, щоб уникнути маневрування та не створювати перешкод для інших учасників дорожнього руху, які рухались в протилежному напрямку. ОСОБА_1 не здійснював постійне переміщення автомобіля по лівій смузі, а лише здійснив в’їзд на неї для здійснення повороту ліворуч, однак виявивши обставини, що перешкоджали йому завершити намічений ним маневр, позивач продовжував рухатись прямо та невдовзі зайняв крайнє праве положення на проїзній частині. ОСОБА_1 стверджує, що при складанні відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, йому надано для підпису незаповнений бланк протоколу, а в якості свідка даної пригоди вписано іншого інспектора ДАІ, який являється зацікавленою особою. Окрім цього, інспектором не враховано матеріальний стан позивача. Із винесеною постановою ОСОБА_1  не згідний і вважає, що його безпідставного притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення, оскільки в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, а тому просить оскаржувану постанову скасувати, як незаконну.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав, посилаючись на мотиви, викладені у позовній заяві та просить його задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача УДАІ УМВС України в Тернопільській області та інспектор ДПС ОСОБА_2, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилися, з невідомої суду на те причини. У відповідності до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розгляд справи у їх відсутності та вирішення справи на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, заслухавши пояснення позивача, суд встановив наступні обставини.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, серії ВО № 055898 від 01.11.2009 року, ОСОБА_1 01.11.2009 року о 06 год. 47 хв. керуючи транспортним засобом, марки "ВАЗ 21051", державний номерний знак НОМЕР_1 в м.Тернополі по вул.Микулинецькій рухався лівою смугою руху, коли права смуга була вільною на ділянці дороги, яка має дві смуги руху в одному напрямку, чим порушив вимоги п.п.11.2, 11.5 Правил дорожнього руху України. У письмових поясненнях, даних у вказаному протоколі ОСОБА_1 вказав, що він із порушенням не згідний, оскільки він хотів здійснити поворот ліворуч з лівої смуги руху на автозаправку "ОККО", але там була технічна перерва.

Постановою в справі про адміністративне правопорушення старшого інспектора ДПС старшого лейтенанта міліції ОСОБА_3, серії ВО № 046829 від 01.11.2009 року на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 510 грн. за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП.

Згідно п.11.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (далі ПДР України), на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

За таких обставин, аналізуючи зібрані у судовому засіданні докази та норми чинного КУпАП, зважаючи на те, що позивач у своїх письмових поясненнях у протоколі про адміністративне правопорушення заперечив свою вину у порушенні п.п.11.2, 11.5 ПДР України та у позовній заяві вказав, що 01.11.2009 року по вул.Микулинецькій в м.Тернополі позивач не постійно рухався автомобілем по лівій смузі руху, а лише здійснив в’їзд на неї для здійснення повороту ліворуч, однак виявивши обставини, що перешкоджали йому завершити намічений ним маневр, ОСОБА_1 продовжував рухатись прямо та невдовзі зайняв крайнє праве положення на проїзній частині, а тому за вказаних обставин справи суд вважає, що протоколу про адміністративне правопорушення недостатньо для доведення вини позивача у порушенні Правил дорожнього руху України та вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП, в той час, як відповідач будучи належним чином повідомлений про день та час розгляду справи у судове засідання не з’явився та не надав пояснень чи інших доказів, які б спростували пояснення позивача та доводили правомірність винесеної постанови.

Таким чином враховуючи те, що відповідачем не представлено достатньо належних доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення в той час, коли відповідно до ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, позов слід задовольнити та скасувати оскаржувану постанову.

Частиною четвертою ст.128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

            На підставі викладеного, керуючись п.п.11.2, 11.5 Правил дорожнього руху України, ст.ст.122, 283, 289, 293 КУпАП, ст.ст.1, 10, 11, 18 , 71, 128, 158 – 163,186  КАС України, суд, –

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити.

Постанову в справі про адміністративне правопорушення, серії ВО № 046829 від 01.11.2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 510 гривень – скасувати.

         Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий                                                                                             В.Л. Дзюбич

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація