Судове рішення #7858531

№ 2-1003/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

(заочне)

19 лютого 2010 року                                      м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі головуючого судді Жупанової І.Б. при секретарі Брагіній І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа – відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Шевченківського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області, про усунення перешкод у здійсненні права власності,

В С Т А Н О В И В:

17.12.2009 року позивач звернулася до суду з позовом, в якому пояснила, що їй на підставі договору купівлі-продажу від 21.12.2006 року належить квартира АДРЕСА_1. Договір зареєстровано в ОП ЗМБТІ.

На теперішній час позивач проживає в даній квартирі. Відповідачі в квартирі не проживають, але з реєстрації після укладення договору не зналися. Місце їх проживання на теперішній час не відомо.

Позивач зазначила, що наявність зареєстрованих осіб у квартирі перешкоджає їй в повній мірі користуватися належними їй правами власника, за зареєстрованих відповідачів проводиться нарахування плати за комунальні послуги, що створює їй додаткові перешкоди.  

В судове засідання з’явилася позивач, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просить їх задовольнити.

Відповідачі у судове засідання не з’явилися вдруге, належним чином повідомлені про час і місце слухання справи, про що свідчить оголошення в газеті «Запорізька правда» від 4.02.2010 р., про причини неявки суд не повідомив. В силу ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

За згодою позивача суд ухвалив про заочний розгляд справи.

Представник третьої особи у судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання судової повістки, про своє бажання прийняти участь в справі не завив, заперечень проти позову не надав, в зв’язку з чим та на підставі ч. 3 ст. 36 ЦПК України, згідно з якою, якщо від третьої особи, повідомленої про справу, не надійшло повідомлення про згоду на участь в справі, справа розглядається без неї,  суд розглянув справу без участі  третьої особи..

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази в справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки він відповідає вимогам закону та обґрунтований письмовими доказами.

           Згідно ст. 13 Конституції України кожному гарантується державний захист прав власності.

Згідно зі ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ(майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійснені ним права користування та розпорядження своїм майном.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_2 належить ОСОБА_1 на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу від 21.12.2006 року, укладеного між нею та ОСОБА_2, посвідченого приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Запорізької області, зареєстрованого у реєстрі за № 964, отже вона є законним власником вказаної квартири, в зв’язку з чим її право власності підлягає захисту від протиправних порушень.

Відповідно до ст.ст. 319, 321 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом; ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Судом встановлено, що в квартирі, що є власністю позивача, зареєстровані, але на проживають відповідачі, що проживали в ній до набуття права власності позивачем, і, згідно з умовами п. 7 договору купівлі – продажу квартири взяли на себе зобов’язання виписатися їз займаної квартири до 22.12.2006 р., але умов домовленості не виконали, залишилися зареєстрованими за вказаною адресою, хоча фактично там не проживають.

Відповідно до Постанови КМ України від 16.02.2003р. № 35 “Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання” реєстрація фізичних осіб здійснюється за місцем проживання фізичної особи, а останнім є місце, де вона постійно або переважно проживає як власник житлового будинку (приміщення), за договором його наймання, піднаймання, оренди або на інших підставах, передбачених законодавством України.

Таким чином, дослідивши у сукупності зібрані по справі докази, суд  дійшов висновку, що реєстрація відповідачів за вказаною адресою чинить перешкоди позивачу у користуванні належної їй на праві приватної власності квартири, чим порушує її право власності, тому вважає його таким, що підлягає захисту у спосіб, обраний позивачем.

Керуючись ст. ст. 10, 59-61, 208, 209, 212-215, 224, 226  ЦПК України, ст.ст. 316, 319, 321, 391 ЦК України, ст.ст. 13 Конституції України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Усунути перешкоди в користуванні квартирою № 9 в будинку № 76 по вул. Магістральній в м. Запоріжжі Кривенькій ОСОБА_4 шляхом знаття в відділі громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Шевченківського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області з реєстрації проживання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_3.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя:                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація