Судове рішення #7856251

           

Справа № 2-1747/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

04 грудня 2009 року                                                                                           м. Гола Пристань

                                                                           

Голопристанський районний суд Херсонської області в складі:

головуючого судді – Францышко Ю.В.,

 при секретарі – Вершини Н.А.,

                                             

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом служби у справах дітей Голопристанської райдержадміністрації в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В :

        Служба у справах дітей Голопристанської райдержадміністрації звернулася з позовом в інтересах в малолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав.

          В судовому засіданні представник позивача, завідувач сектору з питань опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування ОСОБА_3 позов підтримала та пояснила, що ОСОБА_2 протягом тривалого часу веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, уваги донці – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 не приділяє, матеріально не забезпечує, про здоров’я дитини, її фізичний та духовний розвиток не піклується, оскільки страждає на психічні розлади здоров’я.  Проживає в м. Гола Пристань на квартирі без реєстрації, так як  власного житла не має. Дитини схильна до бродяжництва, оскільки мати залишає її без догляду. Батько – ОСОБА_4 в свідоцтві про народження дитини записаний зі слів матері. З матір’ю неодноразово проводилась профілактична робота з питання відповідальності за утримання і виховання дитини, створення їй належних умов для проживання та розвитку, але позитивних результатів це не дало. Згідно листа, виконавчого комітету міської ради Голопристанського району, відповідачка не може самостійно утримували дитину, оскільки хворіє на психічні розлади здоров’я. Тому, представник позивача просить відібрати дитину ОСОБА_1 без позбавлення батьківських прав у її матері, ОСОБА_2, оскільки залишення дитини з матір’ю є небезпечним для її життя, здоров’я та морального виховання та для подальшого влаштування дитини передати її органу опіки та піклування.  

Відповідачка в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи належно повідомлена, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача. Представник позивач проти застосування заочного розгляду справи не заперечує.

          Заслухавши представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши зібрання докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.

          Відповідно до свідоцтва про народження серія 1-КГ № 095086, відповідачка є матір’ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (актовий запис №17).  

          Згідно довідки виданої відділом реєстрації актів цивільного стану Голопристанського РУЮ Херсонської області від 29.09.2009 року за №21/07-75, батько дитини – ОСОБА_4, відповідно до ст. 135 Сімейного кодексу України, записаний зі слів матері.

Із матеріалів справи судом встановлено, що відповідачка по справі веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, уваги донці – ОСОБА_1 не приділяє, дитини схильна до бродяжництва, оскільки матір залишає її вдома без догляду.  Проживають в м. Гола Пристань на квартирі без реєстрації, так як  власного житла не мають. Матеріально дитину не забезпечує, про здоров’я дитини, її фізичний та духовний розвиток не піклується, оскільки страждає на психічні розлади здоров’я.  

З зв’язку з безпосередньою загрозою життю та здоров’ю дитини, розпорядженням Голови районної державної адміністрації від 20.10.2009 року за № 617, було відібрано малолітню ОСОБА_1 від матері без позбавлення її батьківських прав.  

          Статтею 170 Сімейного кодексу України, передбачено, що суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадку, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров’я та морального виховання.

          У цьому разі дитина передається другому з батьків або органові опіки та піклування.

          Згідно висновку служби у справах дітей Голопристанської райдержадміністрації від 30.10.2009 року за №01.24/487 малолітня ОСОБА_1 підлягає відібранню у її матері ОСОБА_2 без позбавлення її батьківських прав до видужання останньої.    

Таким чином, враховуючи вище викладене суд вважає, що позовні вимоги про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

        Керуючись ст. ст. 10, 60, 179, 209, 212, 213, 215, 224, 226, 367 ЦПК України  ст.ст. 60, 63 ЦК України, ст.ст. 164, 170 Сімейного кодексу України, суд, –        

В И Р І Ш И В :

          Позовні вимоги служби у справах дітей Голопристанської райдержадміністрації – задовольнити.

          Відібрати малолітню дитини - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 від її матері – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 без позбавлення її батьківських прав.  

        Передати малолітню дитини - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 органу опіки та піклування служби у справах дітей Голопристанської райдержадміністрації, для подальшого влаштування її до відповідного закладу.    

 

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Херсонської області, шляхом подачі заяви до районного суду  про апеляційне оскарження, протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя                                                                                                        Ю.В. Францішко

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація