Судове рішення #78516896




                                                        

                                                                                                                             1-кс/242/578/13

    242/2807/13-к



 УХВАЛА

Іменем України


19 червня 2013 року                                                                       м. Селидове

Слідчий суддя  Селидівського міського суду Донецької області Моцний О.С., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Селидівського міжрайонного прокурора Капуснікова Р. І., -


ВСТАНОВИВ:

18.06.2013 року до суду    надійшла скарга ОСОБА_1, у якій    заявник зазначає, що 14.06.2013 року він звернувся до Селидівського міжрайонного прокурора з заявою - повідомленням про кримінальне правопорушення. Його заяву на ухвалу  по справі № 242/1833/13-к було прийнято, але не зареєстровано, не було здійснено інші процесуальні дії.

Просить зобов’язати Селидівського міжрайонного прокурора Капуснікова Р. І. надати йому документ, що підтверджує прийняття та реєстрацію його заяви; вручити йому пам’ятку про процесуальні права та обов’язки потерпілого, вручити йому витяг з кримінального провадження про внесення відомостей до ЄРДР; надати йому повідомлення про початок досудового розслідування.

Суд дослідивши скаргу, вважає, що у відкритті провадження за зазначеною скаргою ОСОБА_1 необхідно відмовити з наступних підстав.

Порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора під час досудового розслідування визначено та регламентовано Главою 26 Кримінального процесуального кодексу України. Частиною 1 ст.303 КПК України встановлений вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які підлягають оскарженню під час досудового провадження та також вказано чіткий перелік осіб які можуть оскаржувати рішення, дії слідчого або прокурора, під час досудового провадження.

В частині 1 ст. 303 КПК України наведено вичерпний перелік випадків і суб’єктів оскарження рішень, дій чи бездіяльності сторони обвинувачення при досудовому розслідуванні.

Частина 1 ст.303 Кримінального процесуального кодексу України не передбачає оскарження бездіяльності прокурора щодо надання документу, що підтверджує прийняття та реєстрацію заяви; вручення пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого, вручення витягу з кримінального провадження про внесення відомостей до ЄРДР; надання повідомлення про початок досудового розслідування і тому вимоги скарги не можуть бути предметом розгляду слідчого судді.

Виходячи з наведеного, вважаю, що відповідно вимог ч. 4 ст. 304 КПК України, ОСОБА_1  необхідно відмовити у відкритті провадження, оскільки ОСОБА_1 оскаржує рішення, дію чи бездіяльність прокурора, не передбачені ч. 1 ст. 303 КПК України.          

Керуючись ст. ст. 303, 304 КПК України, -


УХВАЛИВ:

У відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність Селидівського міжрайонного прокурора Капуснікова Р. І. відмовити.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом п,яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.


  Слідчий суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація