Справа № 2а-10142/09/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2009 р. м.Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Клопота С.Л. при секретарі Герасенко А.В. за участю позивача, представника відповідача Поліської К.С. та представника третьої особи Кагадія С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Чернігівській області про визнання незаконним і скасування наказу, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просить:
1. Визнати незаконним і скасувати п. 1 наказу № 103 о/с від 11.06.2009 р. про його звільнення зОВС.
2. Зобов'язати поновити його на службі та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Підставою позову вказав порушення відповідачем вимог п. 68 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України», а саме звільнення в строк менший ніж 3 місяці, з дня подання рапорту про звільнення.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав.
Представник відповідача вимоги не визнала.
Представник третьої особи Борзнянського РВ УМВС України в Чернігівській області визначеної думки по суті позовних вимог не виказав.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Позивач проходив службу на посаді оперуповноваженого сектору карного розшуку Борзнянського РВ УМВС України в Чернігівській області, в званні старшого лейтенанта міліції.
3.06.2009 р. позивач подав рапорт на ім'я начальника УМВС України в Чернігівській області, про своє звільнення зі служби за власним бажанням.
П. 68 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України» визначено обов'язок уповноваженої особи ОВС України прийняти рішення по суті такого рапорту на протязі 3 місяців з часу його подання.
Тобто уповноважена особа має право прийняти рішення по суті рапорту про звільнення у будь який термін, що вміщається в період 3 місяців, з дні подання рапорту.
11.06.2009 р. начальником УМВС України в Чернігівській області було видано наказ № 103 о/с, яким, в тому числі, позивача було звільнено з ОВС за п. 64 «ж» «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України» (за власним бажанням).
Таким чином звільняючи позивача зі служби, начальник УМВС України в Чернігівській області діяв правомірно та в межах своїх повноважень визначених п. 68 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України».
Те, що позивач 18.06.2009 р., тобто після видання наказу про його звільнення зі служби, направив на адресу УМВС України в Чернігівській області рапорт про анулювання свого рапорту про звільнення, не впливає на правомірність звільнення позивача зі служби.
За таких підстав наказ про звільнення позивача зі служби є правомірним і не підлягає скасуванню, а сам позивач не підлягає поновленню на службі.
Приймаючи до уваги наведене позов не підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст., ст. 11, 158-163, 167 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до УМВС України в Чернігівській області про визнання незаконним і скасування наказу, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів відмовити.
Сторони мають право подати до суду заяву про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її виготовлення в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів, з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя /С.Л. Клопот/
Постанова виготовлена в повному обсязі 31.07.2009 р.