Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2010 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Боженко Л.В., при секретарі - Живченко О. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Павлограда цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики, суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики в сумі - 7 633 грн. 60 коп. та витрати на сплату судового збору - 76 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу -120,00 грн.
У судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги, посилаючись на те, що 02.07.2007 року відповідач по справі взяла в нього під розписку в борг 7 340 грн'. і зобов’язалася повернути йому гроші до 22 травня 2010 року. У разі неповернення своєчасно вказаної суми відповідач зобов’язалась сплатити 4 %. Це було записано в борговій розписці, яку власноруч написала відповідач і під якій власноруч розписалася. Але після спливу обумовленого строку, відповідач йому грошей не повернула. На сьогоднішній час сума боргу з урахуванням 4 % становить - 239,60 грн. + 7 430 грн. = 7 633,60 грн. Тому позивач просить суд стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 7 633 грн. та витрати на сплату судового збору -76 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу - 120,00 грн. та моральну шкоду 2 000 грн.
Відповідач у судове засідання про день, час і місце слухання справи були повідомлені своєчасно та достовірно, причини неявки не повідомили.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають частковому задоволенню, в частині стягнення боргу за договором позики.
В частині стягнення моральної шкоди необхідно відмовити оскільки, згідно роз’яснень Пленуму Верховного суду України в п.2 постанови від 31 березня 1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної шкоди», спори про відшкодування заподіяної фізичній чи юридичній особі моральної шкоди розглядаються судами, зокрема: коли право на її відшкодування безпосередньо передбачено нормами Конституції або випливає з її положень, та передбачено іншим законодавством, яким встановлено відповідальність за заподіяння моральної шкоди. Правовідносини, що виникли між сторонами в розглядуваній справі, є договірними, тому відшкодування моральної у випадках їх порушення законом не передбачено.
Так в матеріалах справи мається розписка ОСОБА_2 від 02.06.2007 р.(а.с.5), згідно якої остання отримала в борг у ОСОБА_3 7 340 грн., які зобов’язалася повернути 22.05.2010 р.
На підставі ст. 1049, ст.1167 ЦК України, керуючись ст. 10, 62, 212 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 борг в сумі - 7 633 (сім тисяч шістсот тридцять три) грн. 60 коп.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 витрати на сплату судового збору в сумі - 76 (сімдесят шість) грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу в сумі - 120 (сто двадцять) грн.
Заочне рішення може бути переглянуто Павлоградським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в апеляційний суд Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: Л.В. Боженко