Судове рішення #7841869

                               

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Справа № 2-1371/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

3 листопада 2009 року.                                                                                                                             м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі

головуючий  суддя                 Ситенко А.І.

при секретарі                 Розсози О.М.

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа – ОСОБА_3  про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,

В С Т А Н О В И В:

9 вересня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про його утримання, мотивуючи позовні вимоги тим, що він продовжує навчатися і у зв’язку з цим потребує допомоги, однак відповідач, у добровільному порядку матеріальної допомоги не надає.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав уточнені під час судового розгляду справи заявлені позовні вимоги, в обґрунтування яких послалася на обставини, викладені у заяві, та зазначив, що він навчається на третьому курсі Донбаської національної академії будівництва і архітектури із денною формою навчання, на неповному державному забезпеченні. Він не працює, отримує стипендію, проживає разом із матір’ю та бабою і знаходиться на повному їх утриманні. У зв’язку з навчанням, він щоденно витрачає на проїзд у громадському транспорті та обід приблизно 15-20 грн. Крім того, під час навчального процесу необхідно купувати  канцелярські товари, додаткові підручники,  інформаційну  літературу, на що він також несе додаткові витрати. Мати не працює, джерелом доходу сім*ї є тимчасові заробітки матері та пенсія баби, яких з урахуванням витрат на його навчання, харчування та придбання одягу і взуття не вистачає для належного рівня життя, інших джерел доходів вони не мають, тому йому потрібна матеріальна допомога, яку у добровільному порядку батько надавати відмовляється, хоча має на це можливість.

Посилаючись на наведені обставини, позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на його утримання у грошовій формі у розмірі однієї шостої частини його заробітку (доходу).

Третя особа ОСОБА_3 не заперечувала проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що її син ОСОБА_1 перебуває на її повному утриманні. Він навчається у вищому навчальному закладі та у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги надати яку у повному обсязі вона не в змозі.  Вона офіційно не працює, отримує доходи від випадкових заробітків, яких з урахуванням навчання сина та побутових потреб не вистачає для забезпечення йому нормальних умов для навчання і рівня життя. Вважає, що  відповідач  має  матеріальну  можливість виплачувати  аліменти  на  час  навчання  сина у  тому ж розмірі, що і  виплачував до її повноліття.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав у повному обсязі, згоден з розміром аліментів – 1/6 частини від його заробітку (доходу), вказаних позивачем. У добровільному порядку матеріальну допомогу на утримання сина він надає нерегулярно у зв’язку із скрутним матеріальним становищем. Аліменти на користь інших осіб не виплачує, на його утриманні є ще одна неповнолітня дитина.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд в межах заявлених  позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України)  установив наступне.

Відповідно до вимог ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син, продовжують навчання й у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у випадку припинення навчання.

Пленум Верховного Суду України  у  п. 20  постанови  від 15 травня 2006 р. № 3 «Про застосування  судами  окремих  норм Сімейного кодексу України   при  розгляді  справ  щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», роз’яснив, що обов’язок батьків  утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення  повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов’язкової сукупності таких  юридичних  фактів: досягнення  дочкою, сином віку, який  перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв’язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Відповідно свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Наявними  в матеріалах  справи  документами  підтверджено, що ОСОБА_1 навчається на 3 курсі денного відділення Донбаської національної академії будівництва на факультеті економіки, менеджменту та права у будівництві.

ОСОБА_1 проживає  однією родиною з матір’ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2,  яка  на даний час офіційно не працює, інших джерел матеріальних доходів немає.  ОСОБА_1 у зв’язку з навчанням не працює, отримує стипендію, джерел доходу немає і  знаходиться на повному  утриманні матері.

Проаналізувавши зазначені обставини, суд дійшов висновку, що позивач ОСОБА_2 у зв’язку з навчанням  потребує  матеріальної допомоги.

Відповідач фізично здоровий, на його утриманні перебуває інша неповнолітня дитина, однак має можливість надавати позивачу допомогу у вказаному ним розмірі. Зазначені обставини  визнані  сторонами  в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Визнання ОСОБА_2 позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    За таких обставин  суд  вважає, що ОСОБА_2 може надавати  матеріальну допомогу  сину ОСОБА_1, який  продовжує навчання і у зв’язку  з цим  потребує  матеріальної  допомоги.

Як передбачено ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі й (або) у частині від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

Вирішуючи питання щодо розміру  аліментів, суд враховує  встановлені  конкретні  обставини  по справі, майновий і сімейний  стан  відповідача  і визначає  аліменти  на утримання ОСОБА_1 на час навчання  у  відсотковому  відношенні -  у розмірі  однієї  шостої  частини  від  заробітку  (доходу) його батька –  ОСОБА_2

      Відповідно  до вимог статей 81, 88 ЦПК України, оскільки  позивач звільнений від сплати судових витрат  при зверненні  з даним позовом до суду, з відповідача на  користь держави підлягають стягненню судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно- технічне забезпечення  розгляду  справи у розмірі 7 грн. 50 коп.    

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 60, 212, 213, 214, 215, 81, 88 ЦПК України, статтями 180-183, 198, 199, 200, 201 Сімейного кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_1  задовольнити.

          Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, який проживає за адресою: м. Макіївка – 50, АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою:          м. Макіївка – 5, АДРЕСА_2 аліменти в розмірі 1/6 частини заробітку /доходу/, щомісяця на його утримання, починаючи з 9 вересня 2009 року і до закінчення терміну його навчання, але не більше ніж до досягнення ним двадцяти трьох років.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7,50 грн.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути пода Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд  міста Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд міста Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

З оригіналом згідно

Рішення набрало законної сили

„____”______________ 2009  р.

Суддя         А.І. Ситенко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація