В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Івано-Франківськ Справа № 1-108-2010
01 лютого 2010 року Івано- Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі головуючого судді : Фіцак Т.Д.
секретаря : Бішко Л.В., Мельник Ю.В.
прокурора : Чугунової В.М.
захисника : ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жимтеля м.Івано-Франківська, вул.Північний Бульвар. 6/16, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, не одруженого, не судимого
за ст. 286 ч. 2 КК України ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 порушив правила безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого ОСОБА_3
Злочин скоєно при слідуючих обставинах:
30.10.2007 року близько 20 год. 30 хв. у темну пору доби, суху погоду, ОСОБА_2 керуючи автомобілем НОМЕР_1, в м.Івано-Франківську, рухався по освітленій ділянці дороги по вул.Пилипа Орлика та наближався до її заокруглення у ліву сторону. В цей час у зустрічному напрямку, по своїй смузі до вказаного заокруглення вулиці, наближався мотоцикл марки “FADA” під керуванням ОСОБА_3 Водій ОСОБА_2 проявив неуважність, не врахував дорожню обстановку, яка склалася, в порушення вимог п.11.2 Правил дорожнього руху України не рухався якомога ближче до правого краю проїзної частини, маючи об”єктивеу можливість завчасно виявити мотоцикл марки “FADA”, що рухався у напрямку його смуги, своєчасно не вжив заходів до зменшення швидкості руху автомобіля, аж до його зупинки, внаслідок чого на заокругленні дороги виїхав на смугу зустрічного руху та вчинив наїзд на мотоцикл марки “FADA”.
При цьому ОСОБА_2 порушив вимоги Правил дорожнього руху України, а саме:
п.1.3., згідно якого учасники дорожнього руху зобов”язані знати і неухильно виконувати вимоги Правил дорожнього руху, а також бути взаємно ввічливими;
п.1.5., в якому зазначено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров”ю громадян, завдавати матеріальних збитків;
п.2.3. б), який вказує, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов”язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, не відволікатися від керування транспортним засобом у дорозі;
п.11.2., нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини;
п.12.1., який вказує, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху, водій повинен урахувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним;
п.12.3., згідно якого у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об”єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об”їзду перешкоди;
п.13.3., відповідно до якого під час обгону, випередження, об”їзду перешкоди чи зустрічного роз”їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для руху;
В результаті порушення ОСОБА_2 Правил дорожнього руху України сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої водій мотоцикла марки “FADA” ОСОБА_3, отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої хребетно-спинно-мозкової травми з уламковим переломом тіла і дужки сьомого шийного хребця з крововиливами під м”яку оболонку спинного мозку, некрозом речовини спинного мозку та крововиливами в м”які тканини шиї, яка ускладнилась набряком та набуханням спинного мозку, від яких наступила його смерть.
Підсудний ОСОБА_2 винним себе в процесі судового розгляду справи визнав повністю, розкаявся у вчиненому та дав показання, що він 30.10.2007 року близько 21 год. на своєму автомобілі “DAEWOО” їхав по вул.Пилипа Орлика. Рухався він по своїй смузі. На відстані 3-4 метри він побачив, що на зустріч рухається скутер.Коли він повертав праворуч, то зачепив правою стороною машини скутер. Водій скутера впав на капот автомобіля, а потім на проїзну частину. Після чого на місце пригоди приїхали працівники міліції і швидка допомога. Шкоду потерпілим він відшкодував. Просить його суворо не карати.
Враховуючи ,що підсудний вину свою визнав повністю і не оспорює фактичних обставин справи, суд визнає недоцільним дослідження доказів в ході судового розгляду справи, тому обмежується допитом підсудного.
На підставі зібраних доказів суд приходить до висновку ,що дії підсудного слід кваліфікувати за ст.286 ч. 2 КК України так як він порушив правила безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого ОСОБА_3, що повністю доведено в судовому засіданні та матеріалами справи.
Призначаючи покарання суд враховує, ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини , що пом”якшують покарання.
Обставинами ,що пом”якшують покарання суд визнає ,щире каяття, сприяв розкриттю злочину, позитивну характеристику, судиться вперше, добровільно відшкодував шкоду.
Обставин ,що обтяжують покарання суд не знаходить.
Суд приходить до висновку, що підсудному слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі.
Враховуючи обставини справи, особу винного, суд приходить до висновку, що його виправлення можливе без реального відбування покарання, тому його слід звільнити від відбування покарання з випробуванням, застосувавши ст.75 КК України, з встановленням іспитового строку.
Суд приходить до висновку , що позов слід задоволити в частині стягнення коштів в користь ОКЛ, у позові потерпілих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відмовити за відмовою від нього, в зв”язку з відшкодуванням підсудним шкоди.
Суд вважає,що таке покарання буде необхіде та достатнє для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.
На підставі наведеного та керуючись ст.323,324
КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 визнати винним за ст. 286 ч.2 КК України та призначити покарання три роки позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на два роки.
На підставі ст.75 ч.1 КК України звільнити від відбування основного покарання,позбавлення волі, з випробуванням встановивши іспитовий строк один рік.
На підставі ст.76 ч.1 п.3, 4 КК України зобов»язати повідомляти органи кримінально – виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з»являтися для реєстрації в органи кримінально- виконавчої системи.
Запобіжний захід підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу залишити без змін.
Речові докази (а.с.103 т.1) вважати повернутими потерпілій ОСОБА_4, ( а.с.130 т.1) автомобіль марки “DAEWOО” вважати повернутим ОСОБА_2
Цивільний позов задоволити. Стягнути з ОСОБА_2 в користь обласної клінічної лікарні 1389 грн. 24 коп.
Стягнути з ОСОБА_2- 2927 грн. 47 коп. в користь УДК Івано-Франківської області код 25574765 МФО 836014 р/р 35224007000209 банк-одержувач УДК Івано-Франківської області для НДЕКЦ при УМВС за експертні послуги.
В задоволенні цивільного позову ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відмовити за відмовою від нього потерпілих.
На вирок може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд на протязі 15 діб з моменту проголошення.
Суддя : Фіцак Т.Д.
Копія вірна:
0.